wewe0
12.09.06,21:15
Ahojte,

Chcel by som sa Vas spytat ci je potrebne pravnika pri vytvarani stranky. Totizto chcem mat na stranke upload suborov ktore by musia byt legalne a pokial by to tak nebolo chcem aby som zato nemohol niest nasledky. Stranka nebude majetkom firmy ale fyzickej osoby.
Potrebujem aj napisat pravidla pouzivania stranky a servisu stranky a nechcem aby to nebolo neporiadne urobene.
Vobec neviem kde sa mam tuto otazku spytat, ale ma to daco spolocne s podnikanim tak hadam mi niekdo bude vediet pomoct.

Erik
gray
13.09.06,08:36
Tazko zozenies pravnika ktory sa vyzna v tejto oblasti, a urcite bude dost drahy.

Ak naozaj ponukas sluzbu UPLOAD (t.j. prenasanie suborov smerom od klienta na server), musis uviest na stranke podmienky pouzivania, kde napises ze osoba ktora uploaduje subory je zodpovedna za dodrzanie autorskych prav.
Ty nemozes vediet dopredu ake subory sa na tvoj server dostanu, ako budu mat vysporiadane prava.
Tieto podmienky pouzivania zobrazis kazdy raz pred tym ako uzivatel bude nieco uploadovat. A das tam check box "Suhlasim s podmienkami pouzivania", vyplnenie ktoreho bude povinne pre pokracovanie.
wewe0
13.09.06,13:26
Dakujem gray,

Viem ze na americkom trhu neni problem zohnat takychto pravnikov ale stranka ma byt orientovana na slovensky trh. Ako by mali byt formulovane podmienky? Mam si ich okukat od inych a vytvorit podobne pre moju stranku? nechcem vynechat nic podstatne

Erik
gray
14.09.06,09:09
Ako by mali byt formulovane podmienky? Mam si ich okukat od inych a vytvorit podobne pre moju stranku?

Ano, presne tak. Velke spolocnosti - poskytovatelia internet sluzieb mozu si dovolit dobrych pravnikov, a preto maju vsetko detailne premyslene.