Janca1234
12.06.20,12:40
Dobrý deň, znamy potrebuje urobiť este DP. Ide o to že živnosť ukončil k 1.8. Ale od 1.5. Mu bol priznaný opatrovatelsky prispevok na tazko choreho otca a to v rozsahu VI.stupna. Faktury za svoje prace ma za april 3000 eur, jun 700 eur a jul 100 eur. Ked si spravi danove nepride o prispevok? Nakolko v juni ma prekroceny dvojnasobok zivotneho minima? A to uz mal aj priznany prispevok na opatrovanie? Neviem mu v tomto poradit...nestretla som sa este s tymto a nechcem az mu niecim uskodim. Dakujem pekne
Katy a R
12.06.20,14:18
janca - tak to DP spraviť jednoducho musí - čo vlastne riešiš? - že ho nespraví - a bude mať zbytočný problém (sankciu)?;) - v DP predsa nie sú položky po jednotlivých mesiacoch!
A čo sa týka príspevku - tu: zz/2008-447/40
on vari dokladuje príjem každý mesiac od toho mája? (ešte som sa stým nestretla)
Janca1234
12.06.20,18:10
Nedokladuje ho v DP ale UPSVR si to asi tak vyziada, lebo uz mu dali papier ze dosiel az prinesie aj DP. Ale tak co..mate pravdu nech si to uz vysvetluje ako chce potom. :) dakujem
Katy a R
12.06.20,18:22
samozrejme, že dokladuje - ale ročný príjem - či?
Je samozrejmosťou, že sa každoročne predkladajú doklady k príjmovým a majetkovým pomerom aj ŤZP osoby (to musia všetci, ktorí poberajú nejakú kompenzáciu z UPSVaR ) a v tomto prípade aj príjmy opatrovateľa . pozri si vzákone, čo všetko sa tam počíta.