MikyzHE
14.06.20,11:07
Chcem si postaviť v zastavanej oblasti mesta v priemyselnej časti na vlastom pozemku menši prištrešok zo železa na uskladnenie materialu ...napr ,,kilo zlata,, Rozmer tak 6 x 4,5 m. Viem že drobna stavba to nemože byť lebo nieje tam ani hlavna stavba. Takže riadne stavebne povolenie??To musim mať povolenie od elektrikarov od vodarov hydrant hygieny odpadova voda??? Poradte či to všetko aj pri takej malej stavbe treba ....Samozrejme stav. urad to potrebuje....uradnici....
marjankaj
14.06.20,10:00
To je veľké, na kilo zlata ti stačí krabica od topánok.:---
MikyzHE
14.06.20,11:05
ale zlato bude prikrite kopou penazi......ale važne som frustrovani tak preto ten sakrkazmus..
besttracker
14.06.20,11:08
odporucam skoc na stavebny urad tam ty poradia...stavebny zakon je jasny,len sem tam ten vyklad berie kazdy inac:-) to ze je to mala stavba neznamena ze to nemusi mat riadne povolenia.....niekto si postavi haciendu bez stav.povolenia,a normalny ludia musia pre takyto pristresok ziadat SP.....
marjankaj
14.06.20,13:59
Tak potom niečo takéto?
https://cs.wikipedia.org/wiki/Fort_Knox
buchač
14.06.20,14:37
Že vraj frustrovaný...? Pche, to si potom ešte nemal žiadne problémy....

Osobne by som postavil prístrešok na základe oznámenia § 55 ods. 2 Stavebného zákona...a teda žiadne povolenie.
Zmenši trochu rozmery (aspoň na papieri) a finito.....aj tak tam nadrbeš zlata do aleluja. ;)
MikyzHE
14.06.20,16:03
dal som si namahy vaše odkazy si v paragrafoch naštudovať...dakujem za rady a teraz ten hlavny problem ked budem robiť čokolvek mam kontrolu do 24 hodin , mam suseda ktory striehne na každučku chybičku a potom sa usmieva z poza plota , to by ste museli zažiť..napr namontoval kamery s uhlom 170 Stupnov s tym že 120 zaberal moj pozemok až po upozorneni uradu ich obratil a aj tak niesom si isty.... alebo prekopal mi pred branu ryhu na vodo. pripojku s tym že kopal na obecnom a nechal tak tri tyždne z toho bol 2 tyždne na dovolenke....takže aj ked si tam prdnem tak si to zaznamena ... a viete od takeho suseda na taku malu stavbu požiať o suhlas ??????????
MikyzHE
14.06.20,16:06
takže nemožem o obijsť niejako lebo nie je tam hlavna stavba .... možno ma raz uvidite v krimy novinach ... dakujem
buchač
14.06.20,16:55
Na realizáciu drobnej stavby nie je potrebný žiaden súhlas suseda....dokonca ani v Humennom. :D
https://www.humenne.sk/Obcan/Ako-vybavit/Stavby-stavebne-upravy/Drobne-stavby/
Chobot
14.06.20,21:06
Keďže tam nemáš hlavnú stavbu, nepôjde o drobnú stavbu a nestačí len ohláška, ani keby to bolo do 25 m2. Ale už len kvôli rozmeru musíš vybaviť stav. povolenie.

čo všetko k tomu treba? Stav. úrad ti dá zoznam podkladov, ktoré vyžaduje k stav. povoleniu. Alebo choď na stráku miestneho stav. úradu a tam nájdeš tlačivo žiadosti o stav. povolenie a pri ňom (alebo priamo v ňom) by ten zoznam mal byť.
marjankaj
14.06.20,21:32
Veď nech si tam dovezie búdu pre psa. To nie je stavba a tá zlatá tehlička sa mu tam zmestí. Aj so psom ako SBSkou.:---
buchač
14.06.20,21:37
Každý tu píše o nejakých povoleniach a oháňa sa stavebným povolením.
Dokonca aj na nete som nejak nenašiel riešenie na konkrétny príklad.
...a včul otázka :

To mi snáď chce niekto povedať, že na postavenie určitého prístrešku (na uskladnenie stavebného materiálu a náradia potrebného na postavenie hlavnej stavby) je potrebné stavebné povolenie ???

Čo bolo prvé ?
Vajco alebo sliepka ? Lebo v tomto prípade je najprv vajce a až potom sliepka.

Rád by som videl dilina, čo by si najprv vybavoval povolenie na nejakú plechovú búdu a až potom na dom.
marjankaj
14.06.20,22:11
Buchy ale on nepovedal, že ide stavať hlavnú stavbu. Ide stavať trezor. Inteligentná otázka.
marjankaj
14.06.20,22:20
A 6x4,5=27
buchač
15.06.20,04:50
ALE ja predsa viem, že si chce postaviť len pomenší Fort Knox.
Len dávam, že tadiaľto by mohla viesť cesta z kola von...samozrejme, že úschovňa zlata by nesmela byť pevne spojená so zemou.

...a šak môže byť aj 6 x 4,16 = 24,96.
Chobot
15.06.20,07:12
Ale keď tam ešte nič nestojí - teda hlavná stavba, tak aj na altánok si musí vybaviť stavebné povolenie.
pavol54
15.06.20,07:45
nejedná sa o drobnú stavbu a ten súhlas potrebuješ vždy(pri akomkoľvek charaktere stavby).
marjankaj
15.06.20,08:08
Tibor, psia búda nie je stavba. Ani nejaký kontajner. Ale ak do toho chce umiestniť splachovací záchod, tak potom to asi bude stavba.
Altánok asi bude pevne spojený so zemou. Inak by mu ho mohlo odfúknuť.
A keď na stavebný úrad doniesol rozmery 6x4,5, tak stavebný úrad to vyhodnotil ako stavbu.