Nurul
15.06.20,18:05
Policia mi zavolala, ze zajtra pride spisat ku mne vypoved. Som povinna ju podpisovat ? Co ked ju nepodpisem ?
misoft
15.06.20,16:14
Ak si ty iniciátorka výpovede - ak nepodpíšeš = žiadna výpoveď, Ak si podávala svedectvo - ak nepodpíšeš = žiadne svedectvo. Ak by si si výpoveďou mohla škodiť sebe, nemusíš podpisovať - na to máš právo.
Podpisom predsa potvrdzuješ to, čo si povedala.
Nurul
15.06.20,16:17
Podnet na Policiu podal na mna sused
misoft
15.06.20,16:20
Tak v tom prípade - buď nepodpíšeš a budú sa zaoberať jeho podaním, ale ty stratíš takto možnosť obrany. A potom sa ale nečuduj!
Ak podpíšeš svoje vyjadrenie - tak budú to riešiť, alebo to odložia, prípadne zamietnu.
Nurul
15.06.20,16:23
Dakujem
buchač
15.06.20,16:35
misoft (Dnes 19:20) Tak v tom prípade - buď nepodpíšeš a budú sa zaoberať jeho podaním, ale ty stratíš takto možnosť obrany.
====================

Jésus marihuanna...to sa nedá ani len čítať a nie ešte podľa toho sa zariadiť.
Ak NEVIEŠ, tak NEDRíSTAJ !!!

Radšej si prebehni problematiku ohľadom výpovede na polícii....§ 17-34 zákona o policajnom zbore.
Nurul
15.06.20,17:09
Misoft ma pravdu. Vypovedat chcem, len som sa pytala, ci som povinna to podpisovat
marjankaj
15.06.20,17:14
šak sa nehanbi, urob tri krížiky a je to:D
buchač
15.06.20,18:19
Nurul (Dnes 20:09) Misoft ma pravdu. Vypovedat chcem, len som sa pytala, ci som povinna to podpisovat
=================
Misoft NEMÁ v ŽIADNOM PRÍPADE pravde...NEEXISTUJE !

...a nasledovné je HLÚPOSŤ prvého rangu a to celé na kvadrát..

misoft (Dnes 19:14) Ak by si si výpoveďou mohla škodiť sebe, nemusíš podpisovať - na to máš právo.
--------------------------
Lebo platí, že ..." odoprieť vypovedať môžete aj vtedy, ak by ste svojou svedeckou výpoveďou spôsobili nebezpečenstvo trestného stíhania sebe, svojmu príbuznému v priamom pokolení (rodičom, starým rodičom, deťom a vnukom), svojmu súrodencovi, osvojiteľovi, osvojencovi, manželovi alebo druhovi. "

P.S.:
Ale rob, ako uznáš za vhodné...lepšie je to posrať podľa svojho, ako dať na radu iných.

Misofta do toho momentálne nerátam...on ešte v živote nebol vypovedať na polícii a nie ešte na súde.
Nurul
16.06.20,04:01
Misoft a bodliak maju pravdu. Opakujem, nechcem odopriet vypoved, len ani nic podpisovat nechcem.
kopretinka
16.06.20,06:40
To je to isté,ako keď prídeš do obchodu,chceš tovar ale nechceš zaplatiť.
vicktor
16.06.20,08:13
Podnet dal sused - asi nic pozitivne, skor naopak.
Policia sa ta opyta ako to bolo, ty im rozpovies, oni to zapisu, ty nepodpises = hovorila si klamstva?
Predpokladam, ze chces povedat nieco na svoju obranu, tak aby to malo vahu, potom aj podpis.
Inak akoby si nenamietala voci obvineniu.
marjankaj
16.06.20,11:34
No každému není shůry dáno.
Nurul
16.06.20,11:55
Dnes rano u mna boli. Policajtka si zapisala moju vypoved a hned povedala, ze cele zastavia ako neodôvodnene. Nic som nepodpisovala.
Asi mi bolo shury dano
misoft
16.06.20,12:51
Buchy - NETREP!!!
Vypovedal som aj na polícii aj na súde!
Na polícii chceli nejakú výpoveď, spisovali, písali. Prečítal som a našiel som tam napísané nezrovnalosti.
Nepodpísal som! Takže ani výpoveď akoby nebola.
A bol pokoj. Takže - ako keby som nepovedal ani Ň.
Policajt môže požadovať, vyžadovať, ale ak niekto nič nepovie - ako ho donúti? Násilím?
Už sa zobuď.
Ak by výpoveďou mohla sebe uškodiť (vypovedala síce, ale si to potom uvedomila, že taká možnosť je v jej výpovedi) - tak nepodpíše! To sa rovná, ako keby nevypovedala, alebo odmietla vypovedať.

Chápeš to?
vicktor
16.06.20,13:58
Uz nas nenapinaj. O co islo?
Nurul
16.06.20,14:03
to nie je dôlezite
buchač
16.06.20,14:09
misoft (Dnes 15:51) Buchy - NETREP!!!
Vypovedal som aj na polícii aj na súde!
Na polícii chceli nejakú výpoveď, spisovali, písali. Prečítal som a našiel som tam napísané nezrovnalosti.
Nepodpísal som! Takže ani výpoveď akoby nebola.
===============
Už ma niekedy sereš s tými svojimi blbosťami...a ani za boha si nepriznáš chybu.
Venuj sa radšej témam ohľadom počítačov...hento ti ide.
Paragrafy zo Zakona o polícii si určite nečítal, na to vezmem jed.

Hento, čo opisuješ sa rieši úplne inak.
Zápisnica sa podpisuje...no ku podpisu sa napíše vyjadrenie, s čím nesúhlasíš.

P.S.:
Nie je výpoveď ako výpoveď...či na polícii a či na súde.
bodliak
16.06.20,14:36
"...na to vezmem jed." Vezmi !