kalkulka
13.09.06,05:40
Prosím vás, nemá niekto recept na výborný zákusok - oblíž prst. Už dávno som ho nerobila a keďže budem robiť oslavu tak by som rada potešíla mĺsne jazýčky. Stratila som ho totiž, keď sme prerábali byt a presne si nepamätám, čo tam všetko doň išlo. Dík za každú radu.
daniek
13.09.06,03:49
ja mám ale doma takže keĎ nikto nepomôže dnes zajtra ho donesiem.
Jara
13.09.06,04:54
Tiež ho tu nemám, ale také recepty robím už naspamäť. Vieš, 17-tka...
Piškótu zo 6 vajec kakaovu, plnku nadstavovanú zo Zlatého klasu /klas je popis na vrecúšku a 1 maslo/ a vrch je sneh zo 6 bielok a postrúhanú čokoládu. Keď budeš chcieť presne, tak ho nájdem a pošlem ak sa nikto nenájde.
kalkulka
13.09.06,06:11
Jarka, mne sa marí, že do plnky sa dáva ešte aj vyšľahaný sneh. Nevieš náhodou?
Zuzka
13.09.06,06:31
Tu som napísala recept kedysi:http://www.porada.sk/t7209-velkonocne.html?highlight=obl%ED%BE+prst

Tu je recept na "Oblíž prst"

5 vajec vyšľahať s 5 lyžicami cukru, pridať 5 lyžíc polohr. výber. múky, trošku prášku do pečiva, príp. na hrot noža sódu bikarbónu. Cesto vyliať na plech a dať piecť do vyhriatej rúry.

Plnka: 5 žĺtkov, 1 Zlatý klas, 2 lyžice cukru, 1/2 l mlieka - všetko uvariť na hustú kašu a miešať do vychladnutia. Vyšľahať 250 gr masla a po troške pridávať vychladnutú kašu.
5 bielkov a 20 dkg cukru vyšľahať nad parou na hustý sneh.

Na cesto navrstvíme plnku, pridáme uvarený sneh z bielkov a nastrúhame čokoládu a necháme vychladnúť.
kalkulka
13.09.06,06:40
Ďakujem, ďakujem, to bude pochúťka.
Tweety
24.09.06,12:52
Ja pridávam dnes odskúšaný výborný: Prekladané jablkové rezy:

Cesto: 5 vaj.10PL polohrubej múky,1,5 dl oleja,1,5 dl mlieka, 1 prášok do pečiva, 10 PL prášk.cukru
Plnka: 1kg jablk, 25dag masla napr.Hera,smetol,palmarin),1 vanilk,cukor,1PL rumu,5dl mlieka, 5 PL hladkej múky 20dag prášk.cukru, okrúhle piškóty, káva.
Na ozdobu čokoláda
Postup: Žltky vymiešame s cukrom, pridáme olej, mlieko, múku s práškom a tuhý sneh z bielkov.
Plech vyložíme naolejov.alobalom. Naň dáme na kolieska pokrájané jablka a na ne rozotrieme cesto. Pečieme asi 30 min. Ešte teplé preklopíme na druhý plech tak, aby jablká boli navrchu. Stiahneme alobal a necháme vychladnúť. Natrieme plnkou a na ňu poukladáme piškóty namočené v rume a káve.Ja som dala rum priamo do hrnca kde som varila plnku. Na piškóty natrieme druhú polovicu plnky, vrch ozdobíme postrúhanou čokoládou a mlsáme, a oblízujeme.
Plnka: Mlieko uvaríme a múkou na hladkú kašu. Maslo vymiešames cukrom a vanilk. cukrom. Po vychladnutí obe hmoty spojíme a plnku rozdelíme na dve časti.
Tweety
24.09.06,12:58
Tu som napísala recept kedysi:http://www.porada.sk/t7209-velkonocne.html?highlight=obl%ED%BE+prst

Tu je recept na "Oblíž prst"

5 vajec vyšľahať s 5 lyžicami cukru, pridať 5 lyžíc polohr. výber. múky, trošku prášku do pečiva, príp. na hrot noža sódu bikarbónu. Cesto vyliať na plech a dať piecť do vyhriatej rúry.

Plnka: 5 žĺtkov, 1 Zlatý klas, 2 lyžice cukru, 1/2 l mlieka - všetko uvariť na hustú kašu a miešať do vychladnutia. Vyšľahať 250 gr masla a po troške pridávať vychladnutú kašu.
5 bielkov a 20 dkg cukru vyšľahať nad parou na hustý sneh.
Na cesto navrstvíme plnku, pridáme uvarený sneh z bielkov a nastrúhame čokoládu a necháme vychladnúť.
Tento koláč na sto percent vystihuje svoj názov.:) Mohol by sa volať ešte aj oblížte si všetky prsty.:)