pouzivatelll
16.06.20,12:43
Zdravím,chcel by som sa informovať ohľadom dohody o skončení pracovného pomeru:

zaujíma ma keďže v dohode je napísané,že zamestnanec a zamestnávateľ sa dohodli,že touto dohodou rozväzujú pracovný pomer (lenže ja som sa na ničom s nikým nedohodol)... môžu také niečo napísať keď sme sa na ničom nedohodli?

ďalej ma zaujíma,moju prácu dali vykonávať niekomu inému(roboty je dostatok) pritom ja by som ju mohol bez akýchkoľvek obmedzení vykonávať aj naďalej,nič som neporušil ani nemajú žiadne závažnosti prečo by som nemohol ju vykonávať...ale mne chcú dať dohodu o skončení...môže takéto niečo zamestnávateľ urobiť?

a ešte sa chcem opýtať na vetu: zamestnanec prehlasuje,že nemá voči zamestnávateľovi žiadne nároky z titulu pracovnej zmluvy,celkom tomu nerozumiem...

Neni ešte nič podpísané,nakoľko s tým nesúhlasím....a zaujíma ma,čo ak to nepodpíšem?

Ďakujem
Tweety
16.06.20,10:47
Ak so skončením PP Dohodou nesúhlasíš, nepodpisuj ju, na to máš právo. Na skončenie touto formou treba oboch, teda aj teba ako zamestnanca, aj zamestnávateľa. Ak ju nepodpíšeš, PP trvá aj naďalej. Zrejme na výpoveď z organiz. dôvodov zamestnáv. nemá dôvod, tak chce takto ukončiť PP. Ale je možné aj to, že zákonný spôsob na skončenie spolupráce s tebou si nájde. Bohužiaľ aj v pracovnoprávnych veciach často platí, kto chce psa biť, palicu si nájde.
ivka70
16.06.20,11:23
Napisat to mozu, odsuhlasit to musia obe strany.
Ty nemusis taku dohodu podpisat, ak nepodpises, tak ste sa nedohodli.
Katy a R
16.06.20,11:33
Jednoducho si dostal návrh dohody - a je len na tebe, či s ním súhlasíš, alebo nie. :)
Neviem - aká je u vás situácia, či si môžeš klásť nejaké podmienky? ... možno sa zamestnávateľ kvôli nedostatku práce (alebo aj z iných dôvodov) chce zbaviť zamestnancov???
Ale ako už aj twety písala ... možno aj tak budeš musieť odísť neskôr - alebo aj nie;)
veronikasad
16.06.20,11:56
Je v dohode uvedeny dovod skoncenia pracovného pomeru? Ako dlho robis vo firme? Nie si zamestnancom so zdravotnym postihnutim?
pouzivatelll
16.06.20,18:10
Práveže v dohode nie je uvedený vôbec žiaden dôvod...robím 1,5 roka...nie nie som...
marjankaj
16.06.20,19:19
píšeš: ,moju prácu dali vykonávať niekomu inému(roboty je dostatok)
---------------------------------------
Toto akosi nejde dohromady. Ak tvoju robotu dali robiť niekomu inému, tak zrejme jeden z vás dvoch je nadbytočný.
veronikasad
16.06.20,19:21
Odpoved na to co sa stane ak nepodpises si uz dostal. Ak sa rozhodnes podpisat, trvaj na doplneni vypovedneho dovodu, bez toho nepodpisuj. Kedze tvoj pracovny pomrr trva menej ako dva roky, po uplynuti vypovednej doby z dôvodu nadbytocnosti ti narok na odstupné nevznikne.
Pri ukončení prac.pomeru dohodou z dôvodu nadbytocnosti, mas nárok na jednomesacne odstupné. Dôvod musí byť uvedeny v dohode.
veronikasad
16.06.20,19:49
Odpoved na to co sa stane ak nepodpises si uz dostal. Ak sa rozhodnes podpisat, trvaj na doplneni vypovedneho dovodu, bez toho nepodpisuj. Kedze tvoj pracovny pomrr trva menej ako dva roky, po uplynuti vypovednej doby z dôvodu nadbytocnosti ti narok na odstupné nevznikne.
Pri ukončení prac.pomeru dohodou z dôvodu nadbytocnosti, mas nárok na jednomesacne odstupné. Dôvod musí byť uvedeny v dohode.