maped
16.06.20,16:12
Poprosím o poradenie. Máme riadnu faktúru na záruku z Alza na čiastku 132,90 (jedná sa o prenos DP). K tejto fa máme opravnú faktúru tiež na čiastku 132,90 (jedná sa o prenos DP). Potom nám z Alza vystavili príjmový doklad z RP na oprava základu dane úhrada faktúry (toho dobropisu) -16,14. Nič iné nemáme.
Z toho vyplýva že odberateľ si menil notebook za nižšiu cenu tak mu znížili síce cenu záruky ale chýba mi na sumu rozdielu 132,90-16,14=116,76 faktúra. Ako to poúčtovať do KV za mesiac 05/2020?
Z toho dobropisu mu vrátili iba ten rozdiel o ktorý sa záruka znížila.

Ďakujem veľmi pekne.
avalik
16.06.20,18:47
ale ved vcera som ti pisala, ze ide o poistenie - pozerala si stranku alzy? ... samozdanenie na poistne? preco?
priloz skeny dokladov, udaje klienta zakry
a_je_to
16.06.20,22:39
Ak klient dostal prvú faktúru a nevrátil tovar, iba mu znížili cenu, tak účtuješ prvú faktúru pre KV do B.1. Dobropis na -16,14 účtuješ pre KV do C.2 mínusom. Z C.2 je jasné, že pôvodná faktúra bola znížená. Tú opravnú neúčtuješ, lebo nič neopravuje. Je nadbytočná, neviem, ako došlo jej vydaniu. Asi ju následne stornovali a už nevydali stornodoklad. Asi chcel tovar vrátiť a oni vydali tú opravnú faktúru, ale potom nevydali novú, iba ten dobropis k pôvodnej. Ak zaplatil 132,90 a oni mu vrátili z toho 16,14, tak je to zaúčtovaním pôvodnej a toho odmínusovania ok. Nič ďalšie k tomu nehľadaj. Aspoň z popisu to tak vyzerá, nič viac sa tam nedá vymyslieť. Aj zaplatená suma za tovar po odmínusovaní dobropisu sedí. Má ho za 116,76. A k nemu faktúru aj znižujúci dobropis.
maped
17.06.20,18:06
Ďakujem pekne. Avalik neviem to poslať takto, písala som ti už. Mám riadnu fa bez udania dph na záruku 132,90 a aj dobropis k tejto istej fa na sumu 132,90. Potom mám pokladničný doklad o oprave dane-úhrade dobropisu na sumu 16,14. Prosím teda nejedná sa o prenos DP -samozdaneniu v tomto prípade, nepodlieha poistenie dph?
Len nechápem súvislosť k tej záruke že sa kúpou nového PC znížila na sumu 116,76 ak dali na celú čiastku dobropis a vrátili mu len rozdiel sumy? Ďakujem veľmi pekne.
avalik
17.06.20,18:12
v sukromnych spravach neradim a ani cez email, priloz skeny do zadania, lebo je potrebne vidiet komplet doklady ... tiez citaj zakon o DPH
avalik
17.06.20,19:39
klient nech si otvori konto v alze, ma tam vsetky faktury aj dobropisy pekne na A4 a nie na tych blockoch co sa niekomu zdaju, ze su doklady z ORP
maped
18.06.20,09:43
avalik, prosím mám faktúru z Alza so slovenskou DPH SK.... a kupujúci je tiež platiteľ DPH. Na fa je napísané nehmotný produkt Poistenie-predlženie záruky 36 mes. 132,90. Na fa nie je žiadna odvolávka na prenos DP nič. len sadzba DPH 0.
Ja teda túto fa beriem že nepodlieha žiadnej DPH ani prenosu? Nejde do KV pre DPH?
Prosím správne to chápem?

Prepáč, neviem poslať sken a pri tých ďalším dokladoch skúsim započítať. Ďakujem veľmi pekne.