alica 21
17.06.20,09:40
Má právo zamestnávateľ pri ( kyrátkom a dlhom týždni kde sa striedame iba dve pracovníčky)dať mi 1 deň dovolenky keď tento mesiac mi vychádza iba 14 zmien a kolegyni 16?

Pri odpracovaní 14 smien nebudem mať potrebný počet hodín do mesiaca
ivka70
17.06.20,08:01
Dovolenku planuje zamestnavatel, musi ju planovat tak, ze jej cerpanie oznami zamestnancovi aspon 14 dni vopred (ak sa nedohodnu na kratsom termine) a e aspon 1 jej cast v roku naplanuje 2 tyzdne v kuse.
Teda zamestnavatel ma pravo ti naplanovat dovolenku.
Ale nema to byt nastroj doplnania zmien, najma ak pri nerovnomerne rozlozenom pracovnom case treba dodrzat fond pracovneho casu len priemerne za 4 mesiace, nie kazdy mesiac.
Zjavne ten, kto u vas planuje zmeny, ma nema vedomosti o tom, ako to ma spravne podla Zakonnika prace robit alebo ma problem so zakazanymi nedelami a musi nejako vykryt "stratene" zmeny.
alica 21
17.06.20,10:10
Ale ja tu žiadnu plánovanú nemám len keď som sa opýtala ,že mi vychádza malo smien tento mesiac tak mi povedali dám 1 dovolenku a y sedel počet hodín...Ivka 70- prosím môžem súkromne napisat?
ivka70
17.06.20,10:15
Ak ta dovolenka je v plane zmien, je planovana.a ak to vies 14 dni dopredu, je to cerpanie v sulade so ZP.
Ak sa to zamestnavatel snazi dorovnat spatne, tak taku dovolenku mozes odmietnut. Otazka je, ci sa chces so zamestnavatelom o tom dotahovat a trvat na svojich zakonnych pravach.
Otazke, ze mas malo zmien v mesiaci nerozumiem, kedze pri nerovnomerne rozlozenom pracovnom case sa pocet hodin FPC vyrovnava v ramci 4 mesiacov, nie kazdy jeden mesiac osobitne.
alica 21
17.06.20,10:25
Fond pr.casu preratavajukaždý mesiac aby sedel( čiže keď ja odrobim15 smien prepočíta sa to na 7,5h prac.cas a počet prac.dní na ten daný mesiaca ostatok je v nadcasoch
alica 21
17.06.20,16:15
Vie mi niekto v tomto danom prípade ešte niečo poradiť čo urobiť?
avalik
18.06.20,03:50
ak pracujete kazdy den len jedna, tak tento mesiac je tvoj FPC 14 zmien a 16 ma kolegyna ... za mesacnu mzdu ako mate uvedenu v PZ, ci hodinovu ak ste sa dohodli na hodinovej mzde ... v dalsom mesiaci to bude naopak, ty budes mat viac zmoen a kolegyna menej
§87
(1) Ak povaha práce alebo podmienky prevádzky nedovoľujú, aby sa pracovný čas rozvrhol rovnomerne na jednotlivé týždne, zamestnávateľ môže po dohode so zástupcami zamestnancov alebo po dohode so zamestnancom, rozvrhnúť pracovný čas nerovnomerne na jednotlivé týždne. Priemerný týždenný pracovný čas nesmie pritom presiahnuť v období najviac štyroch mesiacov ustanovený týždenný pracovný čas.
Cize ak mate pracovny kalendar na dlhy a kratky tyzden nemoze zamestnavatel urcovat den dovolenky na den, kedy ti v tomto kalendari vychadza volno.
alica 21
18.06.20,07:38
Dakujem