jajka
13.09.06,07:19
Som zamestnanec aj SZČO. Bola som na dlhodobej PN a lekár v nemocnici mi vystavil len jednu PN-ku, ktorú som odovzdala zamestnávateľovi. Nevedela som, že ako SZČO si musím dať vystaviť ešte jednu, aby som nemusela platiť odvody, niekde som sa dočítala (asi zle), že mám prerušiť poistenie do SP. Teraz mi volali, že čo to je, a že ak nechcem platiť odvody musím si dať vystaviť ešte jednu PN-ku. Môže mi lekár 4 mesiace späť vystaviť PN? Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Zita4
13.09.06,05:22
PN sa môže vystaviť jedine 3 dni spätne. Ak nemáš PN-ku ako SZČO, musíš za toto obdobie platiť riadne poistné. :o
uzivatel2
13.09.06,08:16
Stretla som sa už dávnejšie s podobným prípadom, druhú PN pre SZČO vystavil "revízny lekár" na základe PN zamestnanca, bolo to po mesiaci.
Zita4
13.09.06,11:45
Za pokus to stojí.
ivka70
29.04.10,10:53
PN sa môže vystaviť jedine 3 dni spätne. Ak nemáš PN-ku ako SZČO, musíš za toto obdobie platiť riadne poistné. :o

Toto ale nie je nova PN, len druhy doklad k existujucej PN, takze tam tie 3 dni neplatia. Informovala by som sa na SP, aky je postup.
brčko
29.04.10,11:09
moja kolegyna mala 2prac.pomery a zároven povinne poistená szčo (neviem, či ale nepresahovala max. VZ a či odvody na nem.poistenie vôbec platila ako szčo). Od lekára si vyžiadala len 2x PN, ku každému prac.pomeru. Odvody ako szčo neplatila. Doteraz netuším, ako to urobili v SP. Bola to ale myslím všetko v jednej pobočke Ba mesto.
Zita4
29.04.10,11:25
PN sa môže vystaviť jedine 3 dni spätne. Ak nemáš PN-ku ako SZČO, musíš za toto obdobie platiť riadne poistné. :o
Pozor! Toto platilo vtedy, keď som to sem napísala (rok 2006) Teraz môže lekár vypísať PN spätne, odkedy sám uzná za vhodné. :)
brčko
29.04.10,11:33
Pozor! Toto platilo vtedy, keď som to sem napísala (rok 2006) Teraz môže lekár vypísať PN spätne, odkedy sám uzná za vhodné. :)

to ozaj? lebo nedávno som našla ten zákon, kde sa to upravuje a revízny lekár mohol rozhodnúť v prípade, že išlo o PN v zahraničí aj 30dní, tuším duševné choroby bud 7 či 8dní spätne.

Vieš aj zákon, ktorým sa to menilo?