harmonika
19.06.20,06:05
Chcem sa prihlásiť do výberového konania, ktore vyhlásila finančna správa. Bude tam test zo slovenčiny o ovládaní štátneho jazyka? Absolvoval tu niekto taký test, poprípade nemá niekto taký vzor?
Mila123
19.06.20,06:24
Chcem sa prihlásiť do výberového konania, ktore vyhlásila finančna správa. Bude tam test zo slovenčiny o ovládaní štátneho jazyka? Absolvoval tu niekto taký test, poprípade nemá niekto taký vzor?
Beriem to ako absolútnu drzosť, chcete ísť pracovať na štátnu správu, dokonca na finančnú a už teraz pýtate vzory testu???? nehoráznosť čo to chcete!!!! a neviete slovenčinu, gramatiku????? tak sa ju doučte !!!!!!
ivka70
19.06.20,08:19
Zober si akykolvek diktat z 9.rocnika ZS pripadne si najdi starsie testy Monitor9 a mozes testovat svoje znalosti.
Soňa K
19.06.20,09:19
Písala som na stránku FS pred nejakým časom, pretože tam mali v správach bežne napísané prešovský colníci a pod. Je to učivo 5. ročníka ZŠ, tak by to hádam nemalo robiť problémy dospelým, vzdelaným ľuďom. Takže, ako Ti písali, sprav si diktát zo SJ, aby si nevyrábala podobné a iné "perly". Mila 123 v tom vidí skôr ten moment, že si zháňaš vzor testu, aby si ho svojím spôsobom obabrala a nachystala sa naň dopredu, čo pri možnom budúcom štátnom úradníkovi nie je až taký pekný predpoklad.
marjankaj
19.06.20,12:07
A čo ak je z Dunajskej Stredy? A SMK im sľúbilo, že budú už komunikovať po maďarsky.:eek:
Mila123
19.06.20,12:41
ozaj vtipné.......
marjankaj
19.06.20,12:44
To nie je vtipné, to je realita.
Mila123
19.06.20,12:54
JPP?
marjankaj
19.06.20,13:16
moja sestra býva v Nových Zámkoch. Mám to z prvej ruky.
bettylou
20.06.20,11:33
Fíha, ale keď ŠS berie len ľudí, čo majú min. bc, tak hádam ak jeden toto vyštuduje, tak štátny jazyk ovláda na určitej úrovni a je to zas len dáka proforma, ale môže to byť z určitého hľadiska brané aj do celkovej úrovne pracovníka, a to by boli tí ostatní uchádzači znevýhodnení... Nepoviem dvakrát, že celé výberové konanie je len proforma, a v tom prípade jej ten test pomôže sa niečo doučiť a zapísať sa do povedomia kompetentných a prípadne zvýšiť šance do budúcnosti. Morálku nerozoberám. To by fs mala mať a možno aj má iné testy, ale tie sa dajú oklamať, ak niekto nie je teľa. A pritom stačí len rozmýšľať ako zodpovedný človek a nemáš sa kde pomýliť. Ale ja som napríklad trémista a tiež som tu pred časom zháňala info o psychotestoch, prípadne ich vzory. A po vysvetlení mi došlo, žo to mi chýba len sebadôvera a na také niečo sa nepripravuje, resp. pripravuje všeobecne a nie získaním testu. :)

Ak si neveríte v znalosti šj, do budúcnosti vám pomôže čítať knihy, ale skôr klasické, nie tie nové zmätky, lebo tie často štátny jazyk ani nepoužívajú v jeho základnej forme dokonca ani pravopisnej, ani čo sa týka stavby viet.
Čítanie na sieťach, v časopisom, denníkoch.... určite nie sú dobrou cestou, skôr naopak, tak pozor na to. :)
bettylou
20.06.20,11:37
Vzor môže byť napr. : pozri vybrané slová, pozri spodobovanie, pozri súvetia a stavby viet podľa významu, obsahu, pozri formy písomnej komunikácie, pozri cudzie odborné výrazy týkajúce sa pozície... A to už myslím nie je podvod, ale skôr doplnenie vzdelania.... Podľa toho, čo je v tej fin. správe dôležité. Ja netuším, čomu sa tí ľudia venujú z hľadiska komunikácie a prezentácie voči ostatným subjektom. Tak ak porozmýšľate o čom by bola vaša budúca pozícia, tak z toho treba vychádzať. A konkrétnejšie vzory ako píše Ivka.