solide
19.06.20,12:57
Ahoj, mám menšiu s.r.o., mám podvojné účtovníctvo a som platca DPH. Hľadám nejaký, jednoduchý program na vytváranie faktúr, ktorým by som mohol jednoducho vytvárať faktúry, ktoré posielam zákazníkom a následne tieto faktúry na konci mesiaca, na DPH dať vytlačené svojej účtovníčke, čo mi externe robí účtovníctvo, na ich zaúčtovanie. Účtovníčka faktúruje v Omege ale povedala mi že svoj program má viazaný sa seba a preto ho na vytváranie faktúr nemôžem používať. Nepotrebujem účtovanie faktúr, ale len vytváranie faktúr. Účtujem v € a CZK. Neporadí niekto niečo vhodné, čo by som nadefinoval a vedel aj spočítať položky a upravil si to podľa potrieb? Zdá sa mi zbytočné kupovať program Omega, keď ho nebudem využívať, okrem vytvárania faktúr na nič. Ročne mám do 100 faktúr.
Ak taký program neexistuje, nepošle mi niekto vhodný vzor v exceli, čo vytvoril program Omega, aby vyzeral trošku sofistikovane, a kde je viac riadkov ? Ďakujem za každú, dobrú radu a typ. J
Nandrolon
19.06.20,11:23
MS Excel. Zober nejakú faktúru, urob si v exceli podľa nej šablónu a potom už iba vpisuješ údaje do kolóniek. Veľmi jednoduché a funkčné.
neovmt
19.06.20,12:39
Ja len dodam, ze nemusi to byt priamo MS Excel. Kludne aj LibreOffice, Google docs a pod.
zlatka.b
19.06.20,12:43
Skúste pozrieť superfaktura.
solide
19.06.20,12:59
ďakujem za typ, ale ako som písal, ide mi len o vytvorenie samej faktúry, ďalšie služby mi robí účtovníčka, za čo jej platím
Dáša_
19.06.20,13:38
rk soft - ako pozerám, tak základ je zadarmo.
misoft
19.06.20,14:30
gimeno
21.06.20,14:04
Plus by som sa aspoň postupne naučil dobre pracovať so vzorcami, šetrí to robotu.
Nandrolon
21.06.20,17:04
To je samozrejmé.
A vzorce a ich výsledky zamknúť, aby to niekto nemohol zmeniť "doblba"...