IvetaH
20.06.20,09:08
Ahoj, podávam elektronicky rozšírenie predmetu podnikania, sro má dvoch spoločníkov, mám zápisnicu z valného zhromaždenia, ale je tam len môj podpis ako zapisovateľa.
Môžem to takto podať na živnostenský úrad? Zápis do obchodného registra ešte nepodávam. Ďakujem
avalik
20.06.20,09:19
no buď si naštuduješ príslušné zákony alebo to radšej nechaj na právnika - aj v prípade, že ide o spoločnosť kde si ty sama spoločníčka ... a zvlášť ak si "len" účtovníčka tejto firmy
IvetaH
20.06.20,10:58
A to komu je užitočná taká odpoveď? Veď sme na porade. Ak nechceš odpovedať, tak neodpovedaj. Ale rady tvojho štýlu mi prídu nemiestne. Veď sa nepýtam, či to mám dať právnikovi alebo nie.
marjankaj
20.06.20,11:31
A koľkí sa zúčastnili toho valného zhromaždenia? :eek: Bolo to vôbec valné zhromaždenie?:confused: Ako dopadlo hlasovanie? Odsúhlasila to nadpolovičná väčšina? A čo taký konateľ, máte vôbec nejakého?
IvetaH
20.06.20,12:03
Valného zhromaždenia sa zúčastnili dvaja konatelia, ktoré sú zároveň aj spoločníci, mam pozvánku na VZ,, mám prezencku z VZ, mám zápisnicu z VZ kde je napísané, že jednohlasne schválili rozšírenie predmetu podnikania, len nemam podpisy na zápisnici, lebo nie sú na Slovensku páni. Komunikáciu so zivnostenskym a s obchodným registrom robím bežne, tak ako aj iní kolegovia, ale zatiaľ som vždy mala podpísanú zápisnicu, tentoraz nemám a chcem to vyriešiť, preto som zadala otázku, lebo sme na porade. Čakala som, že mi niekto rozumne odpovie, tak ako už veľakrát.
avalik
20.06.20,12:05
co je na tom nemiestne? ze ti radim aby si si to nastudovala? alebo posunula tomu kto he opravneny taketo sluzby poskytovat? ... je to zalezitost obchodneho zakonnika ... a celkovo robota pre advokata ... ci ty klientovi aj lieky predpisujes, ci stavebne projekty robis?
marjankaj
20.06.20,12:07
V obchodnom zákonníku sa píše, že zápisnicu podpisuje predseda a zapisovateľ. Týchto volí valné zhromaždenie spoločníkov. Veď avalik ti to presne poradila. Alebo ti to mala aj prečítať? §125 až 127a
avalik
20.06.20,12:08
si konatel tej firmy?
IvetaH
20.06.20,12:35
Marián, nemusela čítať, stačilo napísať, stačí ak podpíše predseda.
Ďakujem.
marjankaj
20.06.20,16:19
A potom by si sa zase pýtala kto je to predseda. Alebo vraj takého nemáte?
IvetaH
20.06.20,19:34
A to prečo píšeš také komentáre? Už si videl zápisnicu z valného zhromaždenia bez predsedu?
marjankaj
20.06.20,20:19
Nevidel, veď si nepriložila. A čo si sa pýtala na to si odpoveď dostala. Tak neviem, prečo sa tu rozdrapuješ. Myslíš, že sme tu platení za rady?
IvetaH
21.06.20,20:26
Za radu dom ti poďakovala, tak ako je zvykom na tu na porade. Ak nechceš poradiť nemusíš. A trochu váž slová, sme dospelí ľudia, nehodí sa taká komunikácia.
avalik
21.06.20,21:23
a ktore slova by som mala vazit ??? co take sa dotklo tvojej dusicky? ... ze chudatko si musela pozriet do zakona? ... ze si nedostala odpoved na podnose? ci ja sa ti mam este ospravedlnovat, ze neovladas ani zakladnu vec, kde si najdes info o valnom zhromazdeni? ... vazit slova by si mala ty, ty tu potrebujes rady, ja nie ;)
IvetaH
22.06.20,08:53
Písala som Marianovi nie tebe. A ten tón si nechaj na doma. Ak sa niekomu tvoje rady nepáčia, tak mu nerad.
avalik
22.06.20,18:45
tak pis tak aby sa to dalo identifikovat ... lebo tak ako to je, je to komentar k mojej odpovedi - struktura ;) ... a neboj sa, dam si pozor, tebe uz naozaj neporadim ... len ci ti bude chciet niekto iny radit - si sa tu pekne vyfarbila
marjankaj
22.06.20,20:42
Valika prečo si na ňu taká?:rolleyes: Veď ti aj poradila, ako jej máš poradiť.:D
avalik
23.06.20,19:02
Janko, asi by som mala poďakovať? :D
marjankaj
23.06.20,20:00
Valika veď skús, možno si to u nej vyžehlíš.:D A možno aj pridaj ospravedlnenie.:---