Sharon
21.06.20,01:15
Dobrý deň prajem,
mám priateľa, ktorý má zrejme smolu na zamestnávateľov, lebo sa mu párkrát stalo, že natrafil na firmu, ktorá mu nevyplatila mzdu. Niekoľko firiem mu už dlhuje vyše 7000 € dohromady. Je to k zlosti, že človek maká od rána do večera a nakoniec zistí, že zadarmo. Peniaze žiadne, zmárnený čas, ktorý mohol využiť aj inak. A na Inšpektoráte práce mu povedia, že mu nevedia pomôcť. Máte aj vy takéto skúsenosti? Pokúšala som sa niekde na internete nájsť nejaké hodnotenia na firmy, ohľadom toho či sú alebo nie sú seriózne, čo sa týka zamestnávania ľudí. Ale nič som nenašla. Tak aspoň takto, prostredníctvom diskusie by sme si mohli pomôcť a vymeniť informácie, ak niekto vie o takejto neserióznej firme - aby iní nenaleteli tiež.
buchač
21.06.20,05:19
Pokúšala som sa niekde na internete nájsť nejaké hodnotenia na firmy, ohľadom toho či sú alebo nie sú seriózne, čo sa týka zamestnávania ľudí. Ale nič som nenašla.
No ja síce neviem celkom, o čo presne ti ide...
Nedávaš tiež konkrétne firmy, v opačnom prípade by to bolo o inom.
ALE mne google zareagoval takto

Približne 31 300 000 výsledkov (0,36 sekúnd)
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=hodnotenia+na+firmy

Čo sa týka inšpektorátu práce, tak ten určite nebude vymáhať peniaze od dotyčných zamestnávateľov. Toto si musí priateľ vybaviť sám, najlepšie na súde...a to tak, že ak nedôjde k vyplateniu, tak poštvať na nich exekútora, nech sa im zahryzne do krčnej tepny...a to poriadne.
veronikasad
21.06.20,08:07
Priatel mal riadnu pracovnu zmluvu alebo pracoval ako zivnostnik?
pavol54
21.06.20,11:14
ale priateľ je asi dobre platený ak má dlh na mzdách 7000 eur. Pretože Odpracuje mesiac a je stanovený výplatný termín (najneskôr do konca nasledujúceho mesiaca). ak do 15 dní od výplatného termínu nedostane aspoň časť mzdy, (zjednodušene) nemusí prísť 16. deň do práce. Ak to urobia všetci zamestnanci, to by mala firma veľký problém. To že tam je zainteresovaná soc p., upsvar, ip ani písať nemusím. Čo je seriózna firma? kto dá štempel za hodnotenie? Ak budem chcieť odrovnať konkurenčnú firmu tak ju na internete opľujem, podám udanie a je vymaľované
Sharon
07.07.20,21:13
Tých 7000 € nebola výplata za jeden mesiac, napísala som že pracoval pre viac firiem. Napríklad aj pre medzinárodného autodopravcu...keď zistil, že mu v stanovenom termíne neprišla výplata na účet nemohol neprísť do práce preto, že bol s kamionom a tovarom na ceste v zahraničí. Po návrate samozrejme dal výpoveď, ale mzdy sa uz nedočkal. Išlo konkrétne o firmu ADP Púchov.
skuš
09.07.20,20:51
bol by to protichod záujmov, zatiaľ nie je