janka5687
23.06.20,20:37
2.juna mi operovali zlomenú a posunutú kľúčnu kosť. Chcem sa opýtať či niekto má s tým skúsenosť, ako dlho sa to lieči a čo to ďalej a kedy obnáša. Na nete o tom veľa nepíšu tak skusim tu. Ďakujem za každú odpoveď.
Terezia13
23.06.20,19:14
odpoveď na túto otázku tu asi nikto nedá - každý organizmus je iný, u každého je pocit bolesti, hojenie, liečba iná, na hojenie má vplyv veľa vecí - vek, zdravotný stav, kondička pred operáciou, prekonané choroby, stravovacie návyky, jeden chirurg povedal - operoval som dvoch pacientov skoro rovnaký vek, operácia rovnaká - jden už veselo chodí a druhý neurobil skoro žiadny pokrok
marjankaj
23.06.20,20:03
To sú mi veci. Chodiť so zlomenou kľúčnou kosťou.:rolleyes:
Terezia13
23.06.20,20:16
po nejakej dobe liečby - u jedného kratšia u iného to trvá dlhšie, ja som so zlomeným rebrom chodila do roboty
Jarka 1
24.06.20,13:59
Navrhla som zmazať túto vašu konverzáciu. Môžete sa hanbiť. Nehoráznosť takto przniť Poradu. Obaja ste primitívi.
Taserda
11.07.20,11:25
Mal som vykĺbenú kľúčnu ľavú kosť obojstranne. Operovať som si to nedal, maroduje sa na to 6 týždňov, ja som 5. Operácia vyklbenia rieši viac vzhľad.
canbo
11.07.20,12:23
Mal som operovanú kľúčnu kosť. Priebeh : po týždni od operácie vyber stehov ,ľahký záves - bez zaťažovania. Potom kontrola v 3-ťom týždni - postupne rozcvičenie ruky iba vlastnou váhou ruky, rehabilitácia týždeň a do práce.
Kontroly cca každých 3 mesiace , zhruba po roku výber železa a skrutiek - po týždni výber stehov a do práce.