Mantos
24.06.20,20:14
Podla zakona o priestupkoch § 67 ods. 3 sa konanie o priestupku musi zacat najneskor do 30 dni. Mam tomu rozumiet tak, ze po 30 dnoch je uz konanie nepripustne ?
Mantos
24.06.20,18:29
nevidim
buchač
24.06.20,18:35
§ 67 ods. 3 sa konanie o priestupku MUSÍ zacat najneskor do 30 dni.
==================
AK ...ANI...ZAČNE konanie o priestupku bezodkladne,

Dôležité je zvýraznené veľkými písmenami.
...a ozaj...zabudni na nejaké zastavenie konania.
Mantos
24.06.20,18:46
Neodlozili, nepostupili, trci to u nich od zaciatku aprila. Bezokladne, NAJNESKOR DO 30 DNI.
Ujo, vy ste pravnik, alebo mi len chcete zamotat hlavu viac ako ju mam ?
dmc
25.06.20,06:29
odkial vies ze konanie nezacalo ? Konanie o prietupku nemusi zacat tvojim vysluchom.
buchač
25.06.20,07:15
Mantos (Včera 20:46)
Ujo, vy ste pravnik, alebo mi len chcete zamotat hlavu viac ako ju mam ?
================
Ujo nie je právnik...ale nie je ani ujo.
Holt, niečo som už zažil, niečo mám načítané, niečo naštudované...alebo pomôže gooogle.

P.S.:
Minulého roku som urobil dopravný priestupok...pokiaľ mi prišlo rozhodnutie (po výsluchu), tak ubehlo zo päť mesiacov.
Mantos
25.06.20,07:40
dmc (Dnes 08:29) odkial vies ze konanie nezacalo ? Konanie o prietupku nemusi zacat tvojim vysluchom.
-----------------------------------------------------------------
Bol som sa informovat na OU. Dostali to zaciatkom aprila, vraj nestihaju.
Organ riesiaci priestupky porusuje zakon o priestupkoch
ivka70
25.06.20,09:16
A nemaju nahodou kvoli korone predlzene terminy?
buchač
25.06.20,11:27
Mantos (Dnes 09:40)
Bol som sa informovat na OU. Dostali to zaciatkom aprila, vraj nestihaju.
Organ riesiaci priestupky porusuje zakon o priestupkoch
======================
Korona a či nie...jednoznačne sa nestíha.
Veď aj na iných úradoch (napr. kataster) sa nedodržujú lehoty.

...a čo s tým mieniš robiť ?
Akože operovať hentým zákonom ?
My nevieme, o čo sa jedná...nepoznáme ani oficiálne stanovisko úradu (obyčajné ústne info nie je relevantné), takže je to len slovo proti slovu.

...a znova zopakujem, pokutička bude jak oči, o to sa ty neboj...radšej na ňu šetri.
Mantos
25.06.20,12:06
Ujo, ja nie som obvineny, konanie navrhla Policia na moj podnet. Zrejme ma nezavolaju ako navrhovatela, ale ako svedka
misoft
25.06.20,15:10
Dá sa to tak brať.
Ale nesmie tam byť §69
Mantos
25.06.20,15:51
uz som to presne popisal, ujo buchac to vsetko zmazal
Mária27
29.06.20,16:02
Podľa § 67 ods. 3 priestupkového zákona Ak správny orgán vec neodloží, ani nezistí dôvod pre postúpenie veci inému orgánu, začne konanie o priestupku bezodkladne, najneskôr do 30 dní. Slovo musí tam nie je, aj keď by to malo byť kogentné.

Orgány ti vysvetlia, že prerokúvať priestupok môžu až po jeho objasnení.
Objasňovanie priestupkov sa skončí spravidla v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa správny orgán dozvedel o priestupku (§ 59 ods. 4). Treba vedieť, kedy sa o tom dozvedel. Ak sa potom nezačne do 30 dní, mohol by si sa ako podozrivý napr sťažovať na prieťahy.

Zánik zodpovednosti za priestupok je upravený v § 20 zákona:
(1) Priestupok nemožno prejednať, ak od jeho spáchania uplynuli dva roky; nemožno ho tiež prejednať, prípadne uloženú sankciu alebo jej zvyšok vykonať, ak sa na priestupok vzťahuje amnestia. (2) Do plynutia lehoty podľa odseku 1 sa nezapočítava doba, počas ktorej sa pre ten istý skutok viedlo trestné stíhanie.[/TD]

https://www.zakonypreludi.sk/zz/1990-372
buchač
29.06.20,16:08
Mantákovi nevysvetlíš...;)
Mantos
29.06.20,19:35
Objasnila to Policia, OU to dostal zaciatkom aprila - potvrdili mi to. Zakon o priestupkoch hovori uplne jasne § 67 ods.3 bezokladne, najneskor do 30 dni. Tento § je tam pre srandu, ale ostatne platia ?
Mária27
29.06.20,19:45
Konanie je aj naďalej prípustné, iba štátny orgán nekoná tak, ako by mal. Možeš sa sťažovať; ja sa v jednom prípade sťažujem už 11 rokov (to je na súdoch - idú im dať lehoty). Ty tam máš "len" dva roky.