uliana
25.06.20,06:35
Staráme sa o 90 ročnú babičku, ktorá je ležiaca. Cez deň pospáva a v noci bdie, neustále vykrikuje a dožaduje sa pozornosti. Predpísaný lexavrin nezaberá. Je to začarovaný kruh, lebo po prebdenej noci ju nemožno udržať cez deň v "čulom" stave. Má niekto skúsenosť s opaterou starého človeka, hlavne ako prehodiť čas spánku, poprípade aké utlmujúce lieky na noc namiesto lexavrinu možno podávať. Ďakujem za každú odpoveď.
cheri
25.06.20,11:51
No veru ľahké to nebude:-( ale jednu radu mám, musíš sa obetovať a babičku tri dni po sebe držať v bdelom stave, počas dňa, rozprávať s nou, zamestnať ju nejakou činnostou, ktorú zvláda a potom je pravdepodobne, ze v noci bude spať :-) nespavosť je syndróm staroby aj v domovoch sociálnych služieb, popýtaj od Dr. nech napíše Stinlox na spanie, 1/2tabletky by mala zabrať.
veronikasad
25.06.20,12:13
Juraj, asi si to zle pochopil, urcite nemyslela celé tri dni bez spánku, ale obmedzenie spanku v priebehu dennych hodin ... Neopatrovala som 90-rocnu babicku, neviem ci je to možné
veronikasad
25.06.20,12:14
Buchac, uz si zase zmazal komentar...
sito
25.06.20,12:30
Nie tak škardo, vytratil sa. Kôň má štyri a potkne sa, no nikomu sa s tým nechváli, či? :D
cheri
25.06.20,13:18
Nečítala som síce komentár, ktorý je zmazany, ale súdny človek tomu porozumie tak, že po sebe nasledujúce dni,ako píše @veronika.
marjankaj
25.06.20,13:46
nemala si tam dať čiarku.:cool: Kto má lúštiť, ako to bolo myslené?
"stave, počas dňa"
buchač
25.06.20,14:05
veronikasad (Dnes 14:14) Buchac, uz si zase zmazal komentar...
--------------------------
Nezmazal som, nemal som dôvod.
Ale dám znova.
--------------------------
cheri
...babičku tri dni po sebe držať v bdelom stave,
==================
90 ročnú držať tri dni v bdelom v stave ?
Nemôžeš myslieť vážne.

Máš určite menej rokov ako daná babička. ;)
Koľko by si vydržala ty byť v takom stave, že v noci nespíš, lebo nemôžeš...a cez deň by ťa niekto násilím držal byť hore ?
Robil som 24ky...po dvoch za sebou som bol vykončený jak vyžmýkaný citrón.
====================
veronikasad (Dnes 14:13) Juraj, asi si to zle pochopil, urcite nemyslela celé tri dni bez spánku, ale obmedzenie spanku v priebehu dennych hodin ... Neopatrovala som 90-rocnu babicku, neviem ci je to možné
-------------------------------
Jedno vylučuje druhé...viď vyššie.

Je predsa brať v úvahu, že je to starý človek, fest starý.
Trúfam si jednoznačne tvrdiť, že daná babička má vzhľadom k veku aj pridružené choroby, ktoré ovplyvňujú jej spánok, respektíve prehodenie dňa s nocou.

P.S.:
Opatrovali sme s manželkou obe naše mamy (obe vo veku nad 83 rokov)..svokru až do jej odchodu do hospicu, kde po pár dňoch zomrela. Takže ja vravím len z vlastných skúseností.

...a to doporučenie požiadania lekára ohľadom Stinloxu ?
Niečo také by mal predsa riešiť lekár ... či ? Poniektorí si dajú trojboj - Stilnox, Lexík a Diazepan...a aj tak nezaspia. ;)
buchač
25.06.20,14:07
marjankaj (Dnes 15:46) nemala si tam dať čiarku. Kto má lúštiť, ako to bolo myslené? "stave, počas dňa"
==============
Bingo...úplne iný význam to dáva, ako to bolo myslené.
veronikasad
25.06.20,15:24
Juraj, a kto ho teda zmazal? Reagovala som na tvoj komentar. Ked som pridala svoj, tvoj tam uz nebol ..
marjankaj
25.06.20,15:29
Veronika vymazal to moderátor z vlastnej iniciatívy, alebo to niekto nahlásil. Juraj je v tom naozaj nevinne.
Mila123
25.06.20,16:19
boli ste sa poradiť na psychiatrii? ak nie tak si požiadajte PL
buchač
25.06.20,17:26
veronikasad (Dnes 17:24) Juraj, a kto ho teda zmazal?
====================
Veronka...idem dedukovať z predchádzajúcich výmazov mojich komentárov.

1. Áno...občas vymažem, keď mám na to svoje dôvody a uznám za vhodné

ALE

2. Tu je predpoklad, že na môj prvotný komentár zareagoval podliak zákerným a neetickým spôsobom (veď ako inak on vie reagovať ? ).
Niektorý z moderátorov si to všimol a keďže si bol istý mojou následnou reakciou na daného debila, tak radšej vymazal môj komentár.
Že prečo nebol odstránený iba podyeb od podliaka, tak to ja netuším a ani nepátram.
Mila123
25.06.20,17:29
Stilnox je dobrý na zaspanie, ale neudrží spánok dostatočne dlho.....ale čo tak Gerodorm? Dormicum? ale na takéto RP je lekár, psychiater ten kompetentný.....
veronikasad
25.06.20,17:36
Juraj, videla som iba tvoj komentar, ziadny iny po tebe nebol. Kym som pridala svoj, bol odstraneny
buchač
25.06.20,17:47
Veronka...tak je veru už fakt neviem.
Dlabať na to...