Lenka9
25.06.20,13:14
veronikasad
25.06.20,11:17
Pocas karanténnej OCR bol na rekreacii?
Jana Motyčková
25.06.20,13:25
áno, má
kopretinka
29.06.20,20:23
Počas očr sa rekreuje?
Jana Motyčková
30.06.20,09:58
a prečo by nemohol?
kopretinka
30.06.20,13:19
A kto sa stará o dieťa?
Pepa
01.07.20,11:47
Zdroj FS: Zamestnanec, ktorý je na účely zákona č.461/2003 Z. z. poistencom , je počas trvania OČR povinný dodržiavať účel OČR a preto nemožno toto obdobie považovať za obdobie absolvovania rekreácie. Zamestnanec nemá nárok na príspevok na rekreáciu za obdobie počas trvania OČR na dieťa.
Doplnené po zadaní dopytu na FS:
V prípade osobnej a celodennej starostlivosti o maloleté dieťa z dôvodu, že škola, ktorú dieťa navštevuje bola rozhodnutím príslušných orgánov uzavretá, zamestnanec, ktorý je na účely zákona č. 461/2003 Z.z. poistencom, nie je viazaný dodržiavaním liečebného režimu ako v prípade ošetrovania chorého dieťaťa na základe potvrdenie príslušného lekára o tom, že zdravotný stav takéhoto dieťaťa nevyhnutné vyžaduje ošetrovanie inou fyzickou osobou (§ 39 ods. 1 písm. a) zákona č. 461/2003 Z.z.). Na základe uvedeného sme názoru, že osobná a celodenná starostlivosť o maloleté dieťa z dôvodu uzatvorenia školy, ktorú dieťa navštevuje na základe rozhodnutia príslušných orgánov, sa môže uskutočniť aj počas obdobia rekreácie v rekreačnom zariadení. To znamená, že ak zamestnanec splní všetky podmienky na poskytnutie príspevku na rekreáciu zamestnávateľ mu môže poskytnúť príspevok na rekreáciu aj v prípade čerpania OČR z dôvodu podľa § 39 ods. 1 písm. b) druhý bod zákona č. 461/2003 Z.z. Uvedená problematika bola riešená v spolupráci s MF SR. Odpovedala: Mgr. Anna Hmelárová 3.6.2020
kopretinka
01.07.20,12:23
A odkiaľ máš,že môže?
Jana Motyčková
01.07.20,13:32
Prečo by nemohol byť na rekreácii s dieťaťom, bežne chodia rodičia na rekreáciu s dieťaťom. Dokonca som bola na rekreácii, dieťa ochorelo, dostala som OČR ale v rekreácii sme pokračovali (nebudem rušiť rekreáciu pre zvyšok rodiny, keď sa to dá zvládnuť)
kopretinka
01.07.20,18:25
Prečítaj si odpoveď hore
ivka70
02.07.20,03:46
Pri OCR predsa nie je definovane, ze o dieta sa treba celodenne starat doma a pri OCR kvoli nefungujucim skolam/skolkam ani dieta nie je chore, cize nelezi v posteli, mozu sa volne pohyvat.
Cize starat sa o dieta sa da aj v rekreacnom zariadeni.
Nevylucuje sa to.
kopretinka
02.07.20,06:09
Hore máš odpoveď z ofic.zdroja
ivka70
02.07.20,06:23
Skoda, ze tam nedal cely zdroj, lebo keby si si precitala otazku, tam ide o OCR choreho dietata, teda iny ucel OCR ako pri OCR kvoli zatvorenemu zariadeniu (co je aj pandemicka OCR). Takze ta citovana odpoved je vytrhnuta z kontextu.

https://podpora.financnasprava.sk/601211-Pr%C3%ADspevky-na-rekre%C3%A1ciu-zamestnancov-a-%C5%A1portov%C3%BA-%C4%8Dinnos%C5%A5-die%C5%A5a%C5%A5a

Príklad č. 41-Liečebný pobyt dieťaťa sprevádzaný rodičom
Zamestnanec spolu so svojimi deťmi absolvuje liečenie počas letných prázdnin, Deťom zamestnanca liečenie preplatí zdravotná poisťovňa, zamestnanec si hradí pobyt sám. Má nárok na príspevok na rekreáciu, ak toto liečenie absolvuje počas pracovného voľna na ošetrovanie člena rodiny (OČR)?
Odpoveď
Zamestnanec, ktorý je na účely zákona č.461/2003 Z. z. poistencom , je počas trvania OČR povinný dodržiavať účel OČR (osobné a celodenné ošetrovanie chorého dieťaťa) a preto nemožno toto obdobie považovať za obdobie absolvovania rekreácie. Zamestnanec nemá nárok na príspevok na rekreáciu za obdobie počas trvania OČR na dieťa.

A napadlo mi, ze aj zena na materskej sa celodenne stara o dieta a ma z toho titulu materske a narok ma.
kopretinka
02.07.20,06:39
Ok,tak počas pandemickej očr sa rekreovať môže.....
Ale ak je decko normálne choré,má teplotu,sople,nebodaj nejakú vysokoinfekčnú chorobu,tak má byť doma,a teda rodič poberajúci očr sa nemá čo rekreovať,keďze take choré decko má byť doma a nie niekde pobehovat a roznášať napr.kiahne.
ivka70
02.07.20,06:41
Suhlasim.
kopretinka
02.07.20,06:50
Ale v tom linku som nenašla nič o pandemickej očr......či?