skuš
27.06.20,05:58
Na požičanom tablete (môj nb zdochol lebo som zabudla kábel) som sa pripojila na cukrouškovu soc.sieť z nového účtu (kto nosí heslá v hlave ruku hore, ja ne). Priateľstva mi náhodne navrhlo a bola to zmes mojich kontaktov z účtu, čo nepoužívam a nejakých nových ( z mobilov v tej istej otv. wifi). Aké sú vaše povedzme pozitívne skúsenosti s touto službou?
misoft
27.06.20,11:38
A) Aj na "zdochnutý" tablet sa nájde kábel. Pokiaľ nemáš nabíjanie cez USB-C, tak akákoľvek nabíjačka (dokonca i do telefónu) s microUSB ti "zdochnutý" tablet po čase nabije - takže - je to výhovorka, lenivosť, neznalosť?
B) Otvorená Wi-Fi - ak máš na mysli tie rôzne FREE WiFi - tak tam max. sa prihlásiť do účtu v tablete, ale potom ďalej už len na surfovanie bez prihlasovania. Žiadne sociálne siete - i keď sa píše - šifrované - istota to nikdy nie je. Pred nedávnom bol niekde odb. článok o tom, že i šifrovaná komunikácia sa v istom krátkom okamihu stáva nešifrovanou (v dobe prihlasovania a pri overovaní prihlásenia).
Takže - free WiFi - môžeš používať, ale neodporúča sa pre sociálne siete, IB, poštu a podobne.
skuš
27.06.20,22:48
aha, tak sa mohlo stať, že tam mi niečo nabúralo konto Betty? Stalo sa to na tablete, zo začiatku išiel normálne a v jednej chvíli sa to zmenilo. Som myslela, že som na niečo ťukla. Odvtedy mi účet B načítava aj na nbčku smokolene. som to písala v Čo sa mi dnes.. Som z toho jeleň.
Kvaka
28.06.20,07:39
Betty, možno máš mobilnú verziu Porady, tam nie je šuťák, aj písmená sú veľké. Už to tu niekto riešil.
skuš
28.06.20,10:23
napadlo mi aj to, ale sa mi nedarí nájsť tému, kde sa to riešilo, v téme "pripravuje sa mobilná verzia porady", je popísaná len obsluha na smartfone
Kvaka
28.06.20,10:33
besttracker
28.06.20,11:41
ludia si neuvedomuju ake rizika prinasa pripojit sa na free wifi......niektory sa pripoja aj na IB svojej banky,neuveritelne... :-)
skuš
28.06.20,12:06
nič z toho. nemám smart, ani nebola používaná synchro
skuš
28.06.20,12:07
Čo z toho je pozitívna skúsenosť?
Kvaka
28.06.20,13:10
Myslím, že treba skúšať, to je asi jedno, aký máš mobil, ja tiež musím na mobile prepínať na desktop verziu, aj sa bojím odhlásiť z účtu na ntb, lebo si myslím, že sa mi toto tiež stane. Synchronizáciu nemám, iba ak som na wifi. Ntb mám mobilný internet a v mobile mám dátový balík. Teda mám smartfón, :)
kopretinka
28.06.20,14:06
Pod službou myslíš free wifi?
Pozitívum je akurát,že je zadarmo......
misoft
28.06.20,17:20
Že prišiel o prachy.... :D:D:D
skuš
28.06.20,22:19
nemám internet v mobile. nejde mi to na nb. ani som sa neodhlasovala. asi by som mala založiť na to tému a nemrníkovať. :D