sloniatko
27.06.20,22:45
Pred dvoma tyzdnami som si pri pade zlomila predpriehlavkovu kost..Dali mi to do sadrovej dlahy a po 10 dnoch mi dali plastovu dlahu odnimatelnu..ked som si ju dala po urcitom case dole nohu som mala opuchnutu a domodra..Je to normalny jav? kedy ma asi tak opuch zmiznut?
kopretinka
27.06.20,23:58
Asi takto......kuknem sa do vešteckej gule.....
To si akože fakt myslíš,že na toto sa dá odpovedať?
Prečo sa neopýtaš doktora?
sloniatko
28.06.20,04:00
nie nemyslim si ze mas vestecku gulu to vobec..len som chcela nejake usitenie stanovisko mozno povzbudenie od ludi s podobnymi skusenostami kedze som este nikdy zlomenu nohnemala tak clovek urcity strach ma..to asi ty nepoznas a bud rada..dakujem za "sprijemnenie" dna
buchač
28.06.20,06:38
Je to normalny jav?
kedy ma asi tak opuch zmiznut?
====================
Každý zásah do organizmu prináša to svoje.
Áno, je to normálny jav. Modrina je vedľajší produkt zlomeniny.
Keď došlo k samotnej zlomenine, tak si to odnieslo aj jej okolie a to je práve ten opuch a modriny.
Opuch zmizne, keď to noha/rana/zlomenina uzná za vhodné...;) Tým chcem povedať, že je to individuálne...u niekoho rýchlejšie a u niekoho dlhšia doba.
Modrina bude postupne prechádzať do rôznych farieb (žltá, fialová, rôzne odtiene modrej) a až zosvetlie. To bude znak, že je všetko na dobrej ceste.
kopretinka
28.06.20,08:11
Ale mala som,lenže každý organizmus je iný.Načo ti budem písať moje skúsenosti a strašiť ťa?
ivka70
28.06.20,11:01
Je to normalne, opuch moze trvat aj niekolko mesiacov.
sloniatko
28.06.20,11:28
Dakujem za normalnu odpoved..Nech sa dari a pekny den uz viackrat si mi pomohol..som rada ze sa najdu aj mili ludia..
romana147
28.06.20,11:38
Mimo témy :

Paradox = po 2 mesiacoch je Buchač zas a znova milý človák
buchač
28.06.20,11:59
Môj "paradox" začína tam, kde u iných končí...;)

Napríklad na takého podlého podliaka (nazvime ho debilným ujom) teda rozhodne nemienim byť milý.
Šak je zlepený až do het, ani neprispieva, leby by okamžite dostal reakciu...a tak sa len realizuje pokrytecky, "hodnotí" do aleluja.