Martin Zamec
28.06.20,11:24
Dobrý deň, mám problém s bojlerom JUNKERS WTD 11 KG 23 hydropower plus, ktorý síce nie je homologizovaný pre SR, ale ja ho mám, tak hľadám riešenie problému. Bojler zapáli horák len keď sú už vonkajšie teploty nad 30 stupňov, ako napríklad v súčasnosti. Akonáhle klesne vonkajšia teplota pod 30 stupňov, musím v kúpeľni zakúriť, aby horák zapálil. Boli už u mňa dva slovenský servisáci, ale nepohli s tým. Jeden si ešte vypýtal na drzovku 50 euro aj keď pozeral na ten bojler, a tú elektroniku, ktorá je jeho súčasťou ako vyoraná myš. Po ozname, že slovenskí servisáci nie sú vyškolený na tieto typy bojlerov som len položil jednoduchú otázku, prečo teda vôbec prišli keď som im do telefónu povedal typ bojlera len pokrčili plecami. Na českej zákazníckej linke Bosch mi oznámili, že napriek tomu, že pre vašu krajinu nie je bojler homologizovaný, a vaši servisáci nie sú na to vyškolený sa zachovali neprofesionálne, nakoľko na takéto prípady je určená česká servisácka hot linka, ktorú môže využiť aj slovenský servis, keď si nevie rady s výrobkom, ktorý je pre česko homologizovaný, ako napríklad tento bojler. Iný typ plynového prietokového ohrievača nechcem, nakoľko toto je jediný typ, ktorý keď nastavím teplotu vody na displeji, tak aj skutočne vodu na túto teplotu zohreje presne. Nie ako typ Junkers WR 11-2 P, ktorý som tiež mal, a ktorý ukazuje na displeji teplotu vody s rozhraním asi plus, mínus 3-5 stupňov od reálu, skutočne. A záleží to sčasti od vonkajšej teploty, akú hodnotu ukáže displej. Takže to nie. Ale aby som to nenaťahoval, ja už som v tomto skutočne bezradný, takže ako by ste riešili tento môj problém? Za každú prípadnú radu vopred ďakujem. Pekný deň.