Jakkri
01.07.20,17:17
Kúpili sme s manželom auto Dacia sandero benzín. Pre mňa do mesta postačujúce no k veci.
Pred mesiacom bolo p roku na servisnej a po týždni mi vyhadzuje kontrolky niečo ABS, nejako 3 kopčeky ako Tatry neviem to lepšie vysvetliť a auto ktoré ide do zataciek normálne mi to pipne a akoby mi zhasinalo auto nejde pridať ani spomaliť mnou len samé spomaľuje až zastane :-(. Jazdím na ňom malo za rok mam najazdených 5000km hlavne, že sme platili 160€ servisnú... Prosím Vás co by mohlo byt chybou? Za každú radu ďakujem (prikladám foto pri naštartovaní počas státia no počas jazdy mi pipne len to ABS, tie kopce a auto na esíčkovej ceste)
dmc
01.07.20,15:41
Máš to v záruke - tak nelaboruj a volaj servis.
Žabinka
01.07.20,16:00
https://cdn.group.renault.com/dac/sk/manuals/nove-sandero.pdf
pozri str. 50, 89
ide o červené kontrolky, nepodceňuj to..;)
jelalim
01.07.20,19:15
1. ak sa kontrolka rozsvieti niekedy inokedy ako pred nastartovanim a do 5 sekund po nastartovani nezhasne, tak to nie je normalne.
2. evidentne to sama neopravite, odvezte to do servisu. ak zavada rozsvietila kontrolku tak na 97% pojde zavadu precitat cez diagnostiku
3. auto je zrejme v zaruke, nie je co riesit, odvezte to do servisu.
4. Ak budete mat stanovisko servisu, napiste nam prosim sem v com bola zavada. Moze to pomoct v buducnosti tomu, kto bude mat podobne auto, a napr mimo zaruky.
5. Nemusi to nutne suvisiet s tym, ze auto bolo na predrazenej vymene oleja v servise. Toto vyzera na mozny problem z brzdami. Ak ma auto 5000km, na brzdy sa ani nepozreli (pri 5000km na to nie je dovod), iba fakturovali (lebo vyrobca to predpisal)
6. ta fotka predpokladam, nie je po nastartovani, ako uvadzate ale pred nastartovanim - v tedy svieti vsetko ako Vam, aby ste vedeli, ze kontrolka funguje. Ak Vam takto svieti po nastartovani vsetko, znamenalo by to, ze sa naraz pokazilo vsetko a to je nerealne.
Jakkri
01.07.20,20:30
Nie pred naštartovaním, po naštartovaní zmizne a ostanú len tie tri to ABS, tie kopce a to auto na ceste ako by šmyk ci co to je na esíčkovej ceste... A ten červený výkričník v kruhu... Ale nie na stalo potom zmizne a, keď už teda auto jazdí tak mi znova to počas jazdy vyskočí a začne spomaľovať auto a nejde pridať ani ubrať jednoducho samo spomaľuje až zastane no motor vrci... Jednoznačne do servisu pôjdem keďže je v záruke len ci tu cestu vydrží :-( len ma štve, ze je po ročnej servisnej a urobilo to po týždni po nej...
Jakkri
01.07.20,20:32
Pozrela som to ešte pred tým než som vôbec písala sem :-( knižku teda manual mam v aute tak som to hľadala v nej... Diky
jelalim
04.07.20,08:55
AK svieti cerveny vykricnik v kruhu, moze to znamenat potencialne nebezpecenstvo ist s takym autom po ceste. Toto je na odtahovku.

Neviem isto ako to ma dacia ale vacsina znaciek (renault urcite ano,) ma pocas zaruky plnohodnotne bezplatne asistencne sluzby. Pri tejto poruche by to mali riesit prave tieto sluzby, minimalne v rozsahu odtahu na odtahovke do najblizsieho autorizovaneho servisu Dacia.
misoft
04.07.20,13:46
Porucha ABS, (ABS v kruhu)
Porucha resp. kontrolka zatiahnutie ručnej brzdy (červ. výkričník v kruhu)
Porucha ASR a ESC (v malom prístroji hore).
Ak nemáš návod - stiahni si a prečítaj si to: https://www.dacia.sk/navody-na-obsluhu.html máš "nové" Sandero

Inými slovami - pomaly do servisu. Komplet diagnostika. Ak je v záruke - nech to opravia. Ak nie sú schopní opraviť - výrobok (vozidlo) sa nedá používať = dôvod na zrušenie zmluvy a vrátenie vozidla.
dubinak
05.12.20,19:27
červena kontrolka tri kopčeky ako uvadzate je kontrolka okamžite navštívte servis, mne to svietilo keď MI ODIšIEL SNIMAč TLAKU V PNEUMATIKACH.Ak nevieš tak bežiš do servisu a tam Ti povedia že môžeš jazdiť a objednaju Ťa o týždeň.
misoft
05.12.20,23:18
Z toho servisu sa už možno vrátil .... pozeraj aj na dátumy príspevkov.