erikto
01.07.20,21:15
Dobry den vsetkym. SOm tu novy, lebo som tu nasiel kopec rad na ine temy, no na tu mouj este nie, tak skusim v skratke, ak mozem. Planujem zalozit sro (po COVIDe) a web, kde by som ponukol priestor predavajucemu a kupujucemu. Ten by ponukol napr graficke sluzby, nech za 100EUR pre jednoduche pocty. Po odratani 2EUR kartoveho poplatku by mi na firemny ucet prislo 98EUR a z toho by som na poziadanie poslal 97EUR na IBAN predavajucemu. Posledne 1 EUR by bol moj podiel za tento online priestor tj sprostredkovanie (Tie by som uz s radostou zdanil). Len nerozumiem, ci musim byt automaticky platca DPH (podla mna nie, az do 49tisic rocne co nebude nikdy, az take stastie nemam) a ci sa mi do toho rata to 1EUR skutocny zisk, alebo celych 98EUR (to uz 49tisic dosiahnem). A nasledne, ako ja dokazem DU, ze tych 97EUR co poslem, skutocne niekomu patri, ak mi napr, nevie poslat FA, kedze sa tam moze zaregistrovat pre 1-2obchody rocne/celozivotne a akakolvek takato FA generacia by ho na mieste odradila? Mozem uviest priklady stranok, ktore takto uz funguju - no len tie neovlada slovenska SRO a tak neviem, ci je toto vobec mozne, ale hadam ano. Aby som to nekomplikoval odpoviem na pripadne otazky. Dakujem Vam velmi pekne za akekolvek tipy. S uctou, Erik.
marjankaj
01.07.20,19:53
To som zvedavý, čo by sme sa od teba mohli dozvedieť.:rolleyes: