pejoslava
02.07.20,11:06
Ahojte potrebujem poradiť s dohodou - zmluvou. Priateľka mi požičala (dlhodobo) svoje súkromné auto na firemné účely (mám sro). Neviem sa nikde dopátrať k správnemu zneniu dohody - zmluvy pre tento prípad. Vedel by ma niekto prosím nasmerovať - buď na tému, kde sa to už riešilo (nenašla som) alebo rovno pomoc s konkrétnym znením dohody, všade som našla len vzťah zamestnávateľ - zamestnanec, čo nie je moj prípad, dakujem.
marjankaj
02.07.20,09:26
pejoslava
02.07.20,09:50
nejedná sa o prenájom, nepoužíva ho, tak mi ho bez nároku na zisk požičala.
marjankaj
02.07.20,09:59
A načo je ti také auto, keď si nemôžeš dať nič do nákladov?
pejoslava
02.07.20,10:40
Priznám sa že nerozumiem komentáru
.
Používam ho na cesty za klientami, to že nemusím v tejto chvíli kupovať nové auto mi vyhovuje.
Pomôže mi, ak mi vieš poradiť, prípadne poslať vzor takejto dohody. Ďakujem
jslancik
02.07.20,18:12
dohoda pre aký prípad?
jslancik
02.07.20,18:17
nechápem otázke. ak ide o peniaze (náklady), tak si píš cesťák na AUV a peniaze dávaj jej. alebo nedávaj.
pejoslava
03.07.20,07:18
účtovníčka mi povedala, že potrebujem dohodu - zmluvu o tom, že budem využívať jej súkromné vozidlo na podnikanie (cestovanie za klientami a pod). Ospravedlnujem sa ak sa vyjadrujem nezrozumiteľne, začínam s podnikaním tento rok a len čučím, čo všetko treba. dakujem.
avalik
03.07.20,07:53
Ano k cestovnym nahradam je potrebne mat pisomnu dohodu ... inspirovat sa mozes dohodami z centralneho registra zmluv ... daj si do googla "dohoda o pouziti sukromneho motoroveho vozidla"

Na ucely zakona o cestovnych nahradach je aj spolicnik ci konatel zamestnancom - kuk do zakona 283/2002 o CN
avalik
03.07.20,07:56
k cestaku potrebuje dohodu
marjankaj
03.07.20,14:16
Valika nevyjadrila sa, že chce uplatňovať cestovné náhrady:eek:
A podľa §1/1c alebo §1/2c nemusí to byť spoločník ani konateľ.
avalik
03.07.20,17:06
ale pise, ze ma sro ... tak predpokladam, ze ide o CN spolocnika/konatela a pouzivanie cudzieho auta, nie auta zabezpeceneho firmou (vlastne/prenajate/vypozicane)
marjankaj
03.07.20,17:12
Písala, že môjmu komentáru nerozumie, tak som predpokladal, že za klientami nechce behať na kolobežke.:D A nájomné 0€, to ani priateľke nedopraje nejakú korunu?
Ale daň z motorových vozidiel by mala zaplatiť, či? §3d
avalik
03.07.20,19:02
Janko, ako vies, ze nedopraje ... co ked jej da zakladnu nahradu? ... ma uctovnicku, nechaj to na nu, ta dufam vie, ze aj DzMV treba platit ak sa pouziva auto zamestnanca
pejoslava
06.07.20,10:49
dakujem za odpoved. som konateľ jednoosobovej sro, v ktorej poberám konateľsku premiu. auto , ako som už vyššie spomínala, mi požičiava priateľka /bez akéhokoľvek finančného nároku/ a ja na nom absolvujem služobné cesty za klientami. nejedná sa teda o prenájom. samozrejme je mi jasné že budem platiť DzMV-
Moja otázka smerovala k tomu, kde nájdem protypy zmlúv-dohod k takému využívaniu cudzieho vozidla. Hľadala som dlho, no zatiaľ som nenašla nič vyhovujúce.
väčšinou dohodu podpisujú sro ako poskytovateľ auta fyzickej osobe, ja to mám však v opačnom garde.
avalik
06.07.20,13:03
hore v mojej odpovedi mas v uvodzovkach co mas zadat do googla zmluva bude medzi sro a tebou ako "zamestnancom", to das uctovnicke spolu s kopiou OEV ... a este s priatelkou mozete spisat zmluvu o vypozicke - vy dve ako FO