karkulka 666
02.07.20,21:33
po búrke,pravdepodobne aj po zásahu bleskom do bytovky odišla elektronika.internet. aj TV. ja som pripojená na káblovú TV-UPC. na obrazovke sa zobrazuje nápis žiadny signál pre aktuálny vstup.zariadenia. skúsila som aj iné vstupy a nič. technik má prísť až na budúci týždeň, vie niekto poradiť či by som to dokázala sama nahodiť?(na stb svieti číslo programu)
jelalim
02.07.20,20:06
1. Ak TV zobrazuje ziadny signal, znamena to ze TV neodisiel a stale je pritomny v obyvacke, dokonca funguje.
2. ak na stb svieti cislo programu, tak funguje tiez.
3. bolo by dobre zistit ci funguju sluzby UPC u susedov. UPC ma na technickej podpore dokonca taku moznost, ze vedia preverit ci su modemy u susedov zapnute a tuto informaciu (bez mena suseda) poskytnu zakaznikovi. Tu by sa dalo zistit ci je chyba u Vas, alebo na strane UPC.
4. Zakladom je u Vas doma skontrolovat prepnuty vstup (dialkovym ovladacom od TV) a skontrolovat komplet kabelaz (rozpojit, prefuknut, zapojit) a to aj v pripade ak je zakaznik presvedceny, ze s tym 3 roky nic nerobil a nehybal.
5. nezabudnut skontrolovat kabelaz medzi stb a TV. Ak mate od UPC mediabox, ten by ani cislo programu nezobrazil, ak by mal problem zo signalom. Toto vyzera na nejaku banalnu vec u Vas doma.
misoft
02.07.20,20:39
TV ukazuje stav - nemá signál - TV je OK.
STB ukazuje číslo programu - je OK
T.z. chyba je medzi tvojim STB a vonkajškom. UPC ťahá všetko zemou, takže priamy zásah kabeláže by do úvahy neprichádzal. Ovšem - UPC má v jednotlivých bytových domoch switche (rozdeľuje signál pre jednotlivých klientov) a ten mohol práve odísť (prepätím sa odporúčal).
Treba overiť, či aj u ostatných, ktorí využívajú TV od UPC, taktiež nejde TV - v tom prípade by UPC malo závadu odstrániť čo najrýchlejšie (žiaľ - UPC teraz pristupuje k "šetreniu" - už ruší kamenné pobočky, takže sa tam niekedy nedovoláš, v prípade porúch idú servisáci často z krajskej pobočky).
Ak by sa však spojili viacerí z vchodu a začali bombardovať UPC (pretože to nie je vina, ani chyba klienta), prípadne by padli tvrdšie slová (bacha vraj nahrávajú, čo niekedy by v prípade sporu bolo užitočné pre klienta) - možno by sa rozhýbali a zajtra (piatok by to mali opraviť. Vyjadrenie, že prídu AŽ budúci týždeň je neprijateľné. Stačí si prečítať ich VOP - zaväzujú sa k niečomu
https://www.upc.sk/_docs/zmluvne/vseobecne_podmienky_na_poskytovanie_verejnych_sluz ieb_170201.pdf
bod 4.6
"Ak vznikne v rámci siete UPC porucha, odstránime ju čo najskôr. Ak Vám Služby prestanú fungovať alebo nie ste spokojní s ich kvalitou, je potrebné, aby ste nám to bezodkladne nahlásili na naše oddelenie služieb zákazníkom. Po nahlásení opravíme poruchu v najkratšej možnej dobe. Ak je porucha na našej sieti alebo na
našom zariadení, znáša náklady na opravu UPC. Ak je porucha na Vašom zariadení, na Vašu žiadosť Vám ho opravíme, pričom náklady na takúto opravu znášate Vy. "



Teda - "niekedy na budúci týždeň" nie je "čo najskôr".