Tati5
03.07.20,13:57
Dobrý deň,

hľadám priestory pre novú prevádzku. Bola som si pozrieť priestor, ktorý je vo vlastníctve obecného úradu. Je vypísaná verejná obchodná súťaž, v ktorej sa ale píše, že priestor nemá sociálne zariadenie. Hygiena si však toto vyžaduje a ak sa nemýlim, každá prevádzka by mala mať svoje WC. Starostka obecného úradu povedala, že aby sme sa skúsili dohodnúť s prevádzkovateľom vedľajšej prevádzky (je to v tom istom objekte) o využívaní jeho WC. Ako by ste to riešili a či je tento postup zo strany obecného úradu správny? Ďakujem za rady...
misoft
03.07.20,13:54
Pokiaľ to hygiena vyžaduje, tak to asi musí tak byť. A najmä teraz!
Každá samostatná prevádzka by MALA MAŤ svoje sociálne zariadenie.
To je môj názor. Starostka si môže hovoriť, čo chce, ale vyššie úrady majú väčšie slovo.
buchač
03.07.20,14:03
misoft (Dnes 16:54)...
To je môj názor.
=================
Ja síce nie som podnikateľ, ale logika nejak nepustí.

Môj názor je ten, že tvoj názor je zlý názor.
Chceš aj názorný príklad alebo podumeš aj sám ?
Mila123
03.07.20,14:34
aká to bude prevádzka?
marjankaj
03.07.20,14:36
Dušan toto je správna otázka.:cool:
Tati5
03.07.20,14:56
obchod so zdravými potravinami plus e-shop.
buchač
03.07.20,15:39
marjankaj (Dnes 17:36) Dušan toto je správna otázka.
===================
Poznám XXX prevádzok, ktoré NEMAJÚ vlastné sociálne zariadenie.
marjankaj
03.07.20,16:04
Ale také verejné WC by malo mať vlastné toalety. Či?
buchač
03.07.20,16:09
Vlastné by ani nemuseli byť...ono by stačilo, ak by boli pre tých, ktorí si potrebujú uľaviť...či ? ;)
marjankaj
03.07.20,17:09
To "vlastné" sa mi tam vloudilo.;)
Tati5
04.07.20,15:42
Poprosím konštruktívnu radu. Možno som sa nespýtala dobre, chcela som vedieť, že či OÚ nemá povinnosť vyčleniť, nejaké hoci spoločné WC s inou prevádzkou, nakoľko v návrhu verejnej obchodnej súťaže sa píše, že je to priestor bez príslušenstva...resp. ako to teda navrhujete riešiť? To že mám osloviť druhú prevádzku ohľadom dohody na používanie ich WC (je to v tom istom objekte vo vlastníctve OÚ) mi povedala starostka iba ústne.
marjankaj
04.07.20,17:51
Keď ti tento priestor nevyhovuje, tak si nájdi iný.
buchač
04.07.20,18:18
Tati5 (Dnes 18:42) Poprosím konštruktívnu radu. Možno som sa nespýtala dobre, chcela som vedieť, že či OÚ nemá povinnosť vyčleniť, nejaké hoci spoločné WC s inou prevádzkou, nakoľko v návrhu verejnej obchodnej súťaže sa píše, že je to priestor bez príslušenstva...resp. ako to teda navrhujete riešiť? To že mám osloviť druhú prevádzku ohľadom dohody na používanie ich WC (je to v tom istom objekte vo vlastníctve OÚ) mi povedala starostka iba ústne.
===================
- Nie možno nespýtala dobre...ale určite nespýtala dobre.
- Povinnosť ? ...a prečo by tam mala byť povinnosť ? Na základe čoho ?
To už aj také onačiny by mal riešiť nejaký zákon ?

...a ozaj...pýtam sa...oslovila si vôbec tú druhú prevádzku ohľadom hajzlíka ?
Koľko zamestnancov má (bude mať) ten obchod ?...dvoch, troch...lebo viac asi nie.
Na zákazníkov obchodu sa môžeš zvysoka vyondieť (pokiaľ nebudeš mať prístup na obecné wc ;) :D )...oni nech si uľavujú inde....či ?
pavol54
04.07.20,18:40
V prvom rade nepíšeš o akú prevádzku sa jedná. Pretože minule som bol v budove na poschodí X firiem a každá nemá vlastné WC Potom sú prevádzky kde je zvlášť WC pre zamestnancov a zvlášť pre návštevníkov.
čítam že potraviny, tak to ti bez WC pre personál potravín neprejde
babajaga05
05.07.20,20:52
Ak to má byť predajňa potravín (=epidemiolocky závažná činnosť v potravinárstve), toaletu nemusí mať priamo na prevádzke, ale v dosahu. Túto toaletu ale môžu používať len osoby so zdravotným preukazom (aby sa vylúčili bacilonosiči). To je prípad napr uzavretej jednej kabínky na toaletách v nákupných centrách "pre zamestnancov". Ale v predajni budeš potrebovať aj ďalšie povinné priestory : šatňa na prezlečenie do pracovného oblečenia a odloženie civilného oblečenia a priestor pre upratovanie (regál s chémiou, metly, vedro a výlevka). Ak MÚ má len 1 miestnosť, tak neepidemiologická činnosť/predaj - knihy, obuv, ... Nič s potravinami ani žiadna prevádzka osobných služieb (kaderníctvo, nechty,...)