fero.z
08.07.20,07:27
Máme na to 15000€ a nevieme sa rozhodnut.A ako správny slovák musí biť pekne,spotreba nízka,výkon veľký a ešte aby zvládlo raz do roka chorvátsko.Dakujem za rady.
ivka70
08.07.20,05:57
a preco SUV? naco jej to v meste bude?
buchač
08.07.20,06:22
...spotreba nízka,výkon veľký...
====================
- Tak toto dohromady nejak nejde.
- SUV áut je viacero značiek...to nemáte aspoň nejaký užší výber ?
- Tých 15 litrov je na nové alebo na jazdené auto ?
PotPalo
08.07.20,07:51
Pod 10000€ kúpiš nové Suzuki. Normálne, nie SŮVu.
fero.z
08.07.20,08:24
Suv preto lebo sa lepšie parkuje cez obrubníky,15000 nieje strop môžme ísť trochu nad a uvažujeme nad seat arona 1.5tsi alebo ford ecosport,nad suzuky neuvažujeme to skôr dacia duster 1.33 Tce.
jslancik
08.07.20,08:34
whaaaat? si vravel, že má byť pekné :D
ivka70
08.07.20,08:38
seat arona,ford ecosport - to su velke auta, bude sice vediet vyliezt na obrubnik, ale bude mat problemy zaparkovat v meste aj s obrubnikom

ak to fakt chces do mesta, nekupuj zbytocne velke auto ...
fero.z
08.07.20,08:58
Ja som písal male SUV a nie malé auto. A arona ford a aj ta dacia patria medzi malé SUV.
fero.z
08.07.20,08:59
A čo je podľa teba pekné. Ten komentár pod mojou otázkou treba brať trochu s nadhľadom ja som realista.
kopretinka
08.07.20,10:58
Ako správny Slovák.......sa douč gramatiku.....
fero.z
08.07.20,11:14
???? no tak to si mi teda poradila a hlavne k veci. Ďakujem pekne.
misoft
08.07.20,14:04
fero.z (Dnes 10:24) Suv preto lebo sa lepšie parkuje cez obrubníky...............
-----------------------------------
a navyše, keď "ťukne" cudzie auto, tak SUV nebude pokryvené.... inými slovami - potrebuje SUV, pretože je za volantom zajac a nevie zaparkovať.
To už jej radšej kúp jazdenku, aby sa naučila jazdiť a parkovať - potom uvažuj o SUV.
lujza.j
08.07.20,14:09
Auto pre zenu vybera jej chlap?!:D nech si kupi ake sa paci jej....:---v ako sa jej bude pacit....ale šak kazdy po svojom:)
buchač
08.07.20,14:23
lujza.j (Dnes 16:09) Auto pre zenu vybera jej chlap?! nech si kupi ake sa paci jej...ale šak kazdy po svojom
==================
Lui...nie každá žena je zbehlá v problematike....či ?
Ženská môže vybrať v takomto prípade len a len farbu, aká sa jej páči. Zvyšok je predsa na mužovi...
----------------------------
Ale "páčia" sa mi komentáre iných...určite majú nabehaných na SUV kiláky a kiláky...;) :D
lujza.j
08.07.20,14:35
Buchi....ale chlap,ktory da takuto otazku je ako zbehly v problematike:D:---?!isto uz nejake auto mal/i....ak spoko...kuk...co napr.dana znacka ponuka....co uz skoro kazda...ma v ponuke....suv....
fero.z
08.07.20,20:32
Manželka parkovať vie dobre ale teraz ma seat Altea XL a na každom obrubníku chyti podvozok.A áno viem že každá značka niečo ponúka ale ja som prosil o radu či mi niekto môže odporučiť konkrétne auto a nie aby som tu čítal ako sa mám doučil gramatiku,ako vie ci nevie parkovať a podobne rady a nakoniec len jedno keby sa žena vedela rozhodnúť aké auto chce tak sa tu nemáme o čom baviť.
buchač
08.07.20,20:46
Chlape, ale šak to sú tvoje (vaše) peniaze a nie naše.
Jeden má SUV značky XXX a druhý by ho nechcel ...a naopak, tak aké konkrétnosti tu chceš ?
Veď si zbehni s manželkou ku pár predajcom, nech si sadne a aj šáhne...prípadne aj prevezie (predajcovia nebudú možno proti).
Ona sa musí rozhodnúť...a nie nejaké anonymné nicky.
jelalim
08.07.20,21:15
Trieda "male SUV" je tak dost o kompromisoch. Ak "male SUV" ma byt aj pekne, tak nie som odbornik, ale este som take nevidel. Ja ale pekne auto nepozadujem.

Nuz z tych aut co si spominal, trochu by som dosetril a siiel by som do Dustera.

Volil by som verziu 4x4, verziu s automatickou klimou, tempomatom a original parkovacie senzory, aspon vzadu.

Pred par rokmi som rozmyslal podla mna dost podobne ako ty, od Dustera ma ale odhovoril predajca - ked mi povedal cakaciu dobu.
fero.z
09.07.20,03:21
Ďakujem konečne nikto k téme,nad dusterom uvažujeme od začiatku u predajcu som nebol ale na svojej stránke majú skladových vozidiel kopu uvažujeme nad verziou s LPG a tam sa neviem dopátrať aký je tam obsah alebo s tým novým motorom 1.33tce. Druhá voľba je seat arona ale to budem musieť pozrieť z druhej ruky taku 2019 a tam so pozeral s motorom 1.5tsi lebo tých 3valcov sa bojím,doteraz sme mali auta len s naftovym motorom tak si neviem vybrať. Ďakujem.
fero.z
09.07.20,03:24
Upresním otázku:ja len chcem vedieť či ma niekto dáke skúsenosti s takýmto typom vozidiel nič viac nič menej. Napríklad zo spotrebou výrobca udáva 3,5 litra na 100 kilometrov a realita je úplne iná. Ale zatiaľ mi nikto neporadil nič rozumne. Akurát tu každý rieši hlúposti. Nerozumiem tomu keď nemám k danej téme čo povedať tak nekomentujem a jasné že pôjdeme po predajcoch skúsiť aj ošahať len so chcel poprosiť o radu,jasné že nebudem hneď utekať kupovať čo mi tu niekto poradí len som chcel názor niekoho iného.
buchač
09.07.20,05:41
fero.z (Dnes 05:24) Upresním otázku:ja len chcem vedieť či ma niekto dáke skúsenosti s takýmto typom vozidiel nič viac nič menej.
==================
Nerozumieš ? Tvoj problém.
...a si nepochopil, že minimálne dvaja z doterajších prispievateľov máme SUV ??? Značky nespomínam, to nemá význam.
No ani jeden z nich nemá SUV s nízkou cenou a vysokým výkonom - ako som spomenul, také niečo ani neexistuje.
Čo ti ja budem radiť, že aké skúsenosti mám ja s SUV ? Tvoja manželka behá po obrubníkoch a ja jazdím po horách...;)

P.S.:
Sorry...ale SUV s obsahom motora 1,3 litra je čo ? Dokonca s troma valcami ?
Pfujtajbl...tak takú mašinu by som si veru nevybral.

Hentá debata nevedie proste k ničomu.
vicktor
09.07.20,05:49
Na spotrebu 3,5 litra a velky vykon zabudni. O spotrebe klame kazdy vyrobca.
Chces pekne auto a poskulujes po Dusteri - dalsi rozpor.
Aku svetlu vysku ma Duster a aku Altea a naco baba skace po obrubnikoch???
S LPG nesmie do soping-centrovych garazi.
Nikto doma nema 5 malych SUV, aby ich vedel porovnat.
Ja odporucam VW T-roc 1,6 tdi.
bodliak
09.07.20,07:15
.
fero.z
09.07.20,09:53
Ľudia toto je strata času naivne som si si myslel že na poradu chodia ľudia aby sa poradili že keď sa niekto slušne opýta tak mu zas niekto normálne odpovie a zatial až na pár ľudí som sa nedozvedel nič ale ďakujem všetkým.
misoft
09.07.20,15:14
Veru - je to strata času - ale s tebou!
duves
11.07.20,06:53
do mesta načo turbo? pri 50-ke?
Nandrolon
15.07.20,06:00
V tejto cene je môj momentálny favorit Citroen C3 Aircross.
Nad jazdenkou čo i len predvádzačkou by som ani nerozmýšľal, ale to som ja...
https://www.citroen.sk/vozidla/citroen/citroen-c3-aircross-suv.html
Nandrolon
15.07.20,06:02
4x4 je u SUV neopodstatnené a prinesie viac nákladov ako úžitku.
SUV nie je offroad.
buchač
15.07.20,06:12
Francúza by som už ja osobne veru nechcel...ale to som ja...jeden mi stačil úplne.

Schválne som si otvoril konfigurátor...že sa dozviem koncovú cifru...teda, chcel som....lenže majú to tam nejaké pomiešané.

https://www.citroen.sk/vozidla/citroen/citroen-c3-aircross-suv/konfigurator-c3-aircross-suv/Verzie.html#sticky
Nandrolon
15.07.20,06:18
Jazdil som už na kadečom a najpohodlnejší boli vždy francúzi. U nemcov to bolo ako na voze. U rusov paráda akurát v zime pri -20 a japonské sedany boli veľmi nízke, sedieť na ceste sa mi nechcelo.
Ale je to o pocitoch, niekto má pocit, že sa ide v zatáčke prevrátiť, ale to je iba pocit.
Ale aby som sa ešte poopravil, fungeľ nový mercedes E220 3 roky späť bol veľmi pohodlný, ale tu sa treba držať zadanej ceny....
V tej cene máš nové autá oproti tomuto dosť malé, veľmi problematická motorizácia /niektoré bez priameho vstrekovania, iné malý obsah a o trojvalcoch do 1 litra naturbených radšej nepíšem/. Sám som bol prekvapený, že momentálne nie je veľmi z čoho vyberať a to nepíšem iba o SUV, ale o novotinách celkovo. Tento podľa mňa nad ostatnými vyniká. Vždy sa dívem na to, v akých otáčkach má max. krútiaci moment, napovie o motore viac ako výkon...
buchač
15.07.20,06:24
Bavíme sa o SUV a nie o hodnotení pohodlia.
Porovnávať sedan s tereňákom sa predsa nedá.
Sedan má položené ťažisko tak nízko, že na ceste sedí jak riť na šerbli.
SUV má naopak...ťažisko je vyššie a teda sa na ňom nedá veľmi šantiť.
Nandrolon
15.07.20,06:29
SUV nie je tereňák, preto by som osobne nechcel SUV 4x4.
Neporovnávam tereňáky so sedanmi.
Porovnávam značku so značkou a v tomto prípade konkrétne som porovnával sedany so sedanmi.
Je známe, že francúzi si potrpia na pohodlie, preto sa osobne lepšie v nich cítim.
Ak sa chcem vytriasť na tvrdých tlmičoch, tak sa preveziem na bajku alebo štvorkolke po jamách.
SUV Suzuki SX4 /dúfam, že je to ono/ má kardan tak nízko, že priechodnosť má menšiu ako hociktorý sedan. Dokonca aj ako samotné Suzuki vo verzii 2-kolky.