janulka5595
08.07.20,12:13
Mam telefon Huawei P9 lite 2017 - kupeny v 02/2018
Vcera ako vzdy bolo spustenych viacero aplikacii, ale prvorne spotify, a na pozadi otvorene appka youtube.
Spotify zrazu zacalo sekat, tak som to vypla ale hudba hrala dalej, nasledne cez nastavnia som uplne vypla appku a zapla youtube, zas ten isty proces lebo aj toto zamrzlo a potoms ekal uz cely mobil
tak som spravila restart mobilu a teraz vidim, ze mi uplne vymazalo vsetky udaje a subory na sd karte a aj v internom ulozisku!!! Ostali tam len najnovsie subory (vcerajsie foto, hudba, kt. som stiahla minuly tyzden) ale zmizli vsetky starsie fotky aj k karty aj z interneho uloziska a vsetka hudba. Na karte ostali len udaje Android, LOST DIR a DCIM (vcerajsie foto)
Prosim vas co to sposobilo? Spotify aj youtube mam nainstalovane v internom ulozisku tak nechapem preco vymazalo veci aj z karty?
Je mi to luto lebo som tam mala hodne starsich fotiek ktore som nemala nikde inde odzalohovane.
Je cas zmenit mobil na novsi?
Dakujem za odpovede
ivka70
08.07.20,11:21
otazka: nezmenila si len uzivatela z google uzivatela na huawei uzivatela? lebo to bola posledna aktualizacia ... potom ked vypnes huawei uzivatela a zapnes spat google, tak sa ti tam mozno tie povodne data pod google uctom objavia ...
buchač
08.07.20,18:41
Je cas zmenit mobil na novsi?
----------------------------
Nevidím dôvod.
Skôr je čas naučiť sa zaobchádzať s daným mobilom. ;)
===================
tak som spravila restart mobilu a teraz vidim, ze mi uplne vymazalo vsetky udaje a subory na sd karte a aj v internom ulozisku!!!
----------------------------
Nejak neverím (skôr neexistuje), že by pri reštarte vymazalo všetko...teda okrem niečoho novšieho...mobil takto proste nepracuje.

P.S.:
Nie raz som robil reštart...no NIKDY mi nezmazalo ani len čárku a nie ešte komplet fotky.
faro1
08.07.20,20:07
Na karte ostali len udaje Android, LOST DIR a DCIM
------------------------------------------------------------------
Skôr si dala mobil do výrobných nastavení, preto sa to všetko stratilo.
buchač
08.07.20,20:39
Tak veru...tak.
Výrobné nastavenia pošle všetko do het.
misoft
09.07.20,17:39
Veľmi pochybujem o "reštarte". Pri reštarte sa mobil s Androidom vypne a začne znova načítať, pričom by to nemalo vplyv na uložené dáta (na internom i externom [SD] úložisku. Dokonca i aplikácie a ich nastavenia, účty zostanú neporušené.
V tvojom prípade si asi urobila RESET - teda si uviedla mobil do stavu, ako bol na začiatku používania. A ani to by nemalo mať vplyv na SD kartu, pretože tá sa načíta až po nábehu Androidu. Lenže pri resete sa vynulujú aj všetky cesty a odkazy k SD karte.
Ak máš možnosť, vyber SD kartu a načítaj ju v PC/NB - ak tam budú údaje, musí potom skontrolovať v Androide, či SD karta je identifikovaná a načítaná a cez správcu súborov - aj toto Android má! - by si mala všetko nájsť. Ak na SD karte (kontrola v PC) nič nebude - tak nejako pri resete vymazalo aj SD kartu (ale nemalo by - mne tiež niekedy mobil blbol a robil so reset - vybratie baterky a vloženie sa tomu tiež rovná - a na SD kartu mi ani nesiahlo).

Aj ivka70 nadhodila jednu možnosť - iný účet, ktorý nemá prístup k dátam pôvodného účtu.
janulka5595
14.07.20,06:35
Ďakujem za odpovede. Nič také som nezapínala, nakoľko som tam mala hodne dôležitých vecí a viem že továrenské nastavenia zmažú všetko - ale mne tam nejaké veci ostali, čiže to muselo byť jednoznačnie niečo v súvislosti s tým reštartovaním čo som spravila, keď mu už poriadne blblo (vyšla som zo sotify, hudba hrala naďalej, stopla som appku cez nastavenia, hudba hrala ďalej, zašla som na YT, pustila video, Spotify vyplo, hralo YT, tak som vyšla aj z YT ale hralo to ďalej, darmo som to potom skúšala znovu vypínať cez nastavenia, celý bol pomalý a sekal sa tak som ho reštartovala.) hľadám aj na angl. fórach ale zatiaľ nič
janulka5595
14.07.20,06:37
A huawei účet som si nerobila odkedy mám mobil. Skúsim ešte radu od misoft a šmarím kartu do pc, to by bol zázrak ak by to tam bolo. Správcu súborov som skúšala na mobile, baterku vyberať neviem, sd kartu som nevyberal, len cez nastavenia odpojenie / následné pripojenie a kontrola cez správcu súborov - neni nič
buchač
14.07.20,07:11
misoft (09.07.20 19:39) ...mne tiež niekedy mobil blbol a robil so reset - vybratie baterky a vloženie sa tomu tiež rovná
===============
Aký pán, taký krám...kuwa, šak je snáď jasné, že určité výmeny (SIM, SD, batéria) sa robia LEN pri vypnutom telefóne.
buchač
14.07.20,07:14
janulka5595 (Dnes 08:37) Skúsim ešte radu od misoft
...hľadám aj na angl. fórach ale zatiaľ nič
===============
...a čo tak skúsiť zbehnúť do nejakého servisu

...a vieš aj solídne po anglicky ? Lebo inak je to o štýle pokus - omyl.
misoft
14.07.20,15:33
buchač (Dnes 09:11)
Aký pán, taký krám...kuwa, šak je snáď jasné, že určité výmeny (SIM, SD, batéria) sa robia LEN pri vypnutom telefóne.
.....................................
...ale teraz neblbne, lebo druhý mám.... :D
Nandrolon
15.07.20,05:55
Pokiaľ je SD karta v androide prihlásená ako prenosné úložisko a nie ako "rozšírenie internej pamäte", tak hard reset /reset do výrobných nastavení/ sa jej vôbec nijako nedotkne...