Lukas776
09.07.20,00:20
Dobrý deň.
Mám 15 a dostal som nápad, že by som vytváral kamarátom servery na hry.
Zárobok by bol len v pár €/mes.
Je možné niečo takéto uskutočniť alebo by som za to dostal nejakú pokutu za to, že nemám živnosť a neodvádzam z toho daň?
Vďaka za info.
kukučka
08.07.20,22:53
misoft
09.07.20,15:13
V 15-tich nemôžeš mať ani živnosť.
V 15-tich neodvádzaš daň.
V 15-tich dokonca ani nepodávaš daňové priznanie.
Chodíš do školy - takže si stále nezaopatrená a mladistvá osoba.
Nedostaneš žiadnu pokutu.
Katy a R
09.07.20,15:17
misoft - aj malé dieťa môže platiť daň a podávať DO k dani z príjmu:)
avalik
10.07.20,06:22
nemusi vediet ani pisat ani citat, danove povinnosti za dieta plni zakonny zastupca - vo vacsine pripadov je to rodic
Katy a R
10.07.20,14:19
nepíš blbosti a nemýľ ľudí zbytočne a neurážaj - aj malé bábätká môžu zarábať, resp mať zdaniteľný príjem!
Katy a R
10.07.20,14:35
za prvé - nie som od učtárok ale veľmi dobre viem, že aj bábätko môže zarábať - a pravidelne. Nielen mať príjem :) a čítať ani písať veru nemusí.
za druhé - avalik určite nie je trafená - to skôr "niekto" iný ?
načo je zadávateľovi tvoja info - ževraj zdaňovať môže len daňovník, ktorý vie písať a čítať? äkde v zákone je takáto podmienka?)
samozrejme mať živnosť - to je niečo úplne iné!
marjankaj
10.07.20,14:54
Milan, nie si ty nejaký precitlivelý?:rolleyes:
marjankaj
10.07.20,15:15
https://www.podnikajte.sk/pravne-formy/podnikanie-neplnoletych-v-cesku-na-slovensku-nie
Ako dosiahnuť plnoletosť? Občiansky zákonník
§ 8
(1) Spôsobilosť fyzickej osoby vlastnými právnymi úkonmi nadobúdať práva a brať na seba povinnosti (spôsobilosť na právne úkony) vzniká v plnom rozsahu plnoletosťou.
(2) Plnoletosť sa nadobúda dovŕšením osemnásteho roku. Pred dosiahnutím tohto veku sa plnoletosť nadobúda len uzavretím manželstva. Takto nadobudnutá plnoletosť sa nestráca ani zánikom manželstva ani vyhlásením manželstva za neplatné.
marjankaj
10.07.20,19:23
Alebo ti richard zase vymazal pár nickov? Nestresuj sa, urobíš si nové. Alebo sa ti už minuli všetky písmenká?:D