Kama1
09.07.20,19:37
Dobrý deň. Na fcb som nerozvážne klikla na kolónku objednať /liek/ s 50% zľavou, pretože sa odratával čas na uplatnenie zľavy - napísala som tam aj meno a tel. č. Vzápätí sa mi ozvala telefonicky pani, ktorá ma poučila o používaní lieku a nadiktovala som jej údaje /adresu/ a dohodli sme sa, že mi liek pošle kuriérom na dobierku. Ale potom som si začala dôkladnejšie zisťovať na internete podrobnosti o tomto výrobku a zistila som na českej stránke Štátny skúšobný ústav liečiv, že tento výrobok je podvod. Stránky ktoré tento liek ponúkajú nemajú ani kontaktné údaje, na to číslo z ktorého mi volali sa nedá dovolať, nedá sa tam ani napísať, zľava ktorá mala platiť iba do včera, platí aj naďalej, stále sa obnovuje /hoci bolo včera napísané, že bude deaktivovaná/ a recenzie, ktoré tam boli so včerajším dátumom, dnes boli tie isté s dnešným dátumom. Nemajú tam ani žiadne všeobecné obchodné podmienky. Z toho mi je jasné, že je to celé podvod a recenzie sú falošné. Viem, že som spravila školácku chybu, ale moja otázka znie : môžem odmietnúť prebrať balík pri kuriérovi, keď som ešte nič neplatila? Nebudú odo mňa vymáhať peniaze? Ďakujem.
buchač
09.07.20,18:26
...a aký problém ?
- neprevezmem
- zatajím sa kuriérovi
- som mimo bydliska, proste nezastihnuteľný
- či budú vymáhať ? To sa predsa nedá predpovedať...či ?
PotPalo
09.07.20,18:34
A ono už neplatí že pri kúpe cez internet sa dá do 14 dní odstúpiť od zmluvy a vrátiť tovar? Tak neprebraním zásielky sa odstupuje od zmluvy hneď, no nie? ;) Navyše pokiaľ nekomunikujú, tak si neviem predstaviť ako by sa im dal vrátiť tovar neskôr. Rovno im napísať že odstupujem od zmluvy a "posielam" tovar naspäť. :)
Kama1
09.07.20,18:50
Ale ja nemám kde napísať, ani zavolať
PotPalo
09.07.20,19:55
Tak potom neprebrať a ignorovať. Nieje to od nich férové jednanie. Bez kontaktných údajov oni porušujú zákon.
misoft
09.07.20,19:56
A to je problém? Ak zavolá kuriér, že má zásielku - odpovedz mu, ži o ničom nevieš, nič si si neobjednala. Ak by aj došiel - neprevezmeš, povieš, že si si nič neobjednala a niekto zneužil tvoje číslo a adresu a zbohom kuriér. On bude mať ten balík a ty prachy.
A niečo vymáhať? Museli by dokázať, že si niečo prevzala oproti podpisu. Nemajú podpis? Nič si neprevzala a basta.