danoBA
10.07.20,09:48
Ahojte,

mám Peugeot 308 1,6 HDi rok vyroby 2010 a mam nasledovny problem ktory vidite na obrazkoch. ide o slzenie resp tecenie oleja v okoli turba + ako keby je zadymene co je pekne vidiet. Vo februari bolo turbo menene za repasovane odvtedy som navstivil dvoch mechanikov ktory nedokazali zistit o co ide, resp. len dotiahli maticu na nasavani nad turbom. repas turba bol robeny 01/2019, nestraca auto vykon ani biely dym z vyfuku.

Dym unika ked auto ide vo vyssich otackach ked ho turujem na volnobehu unika spod ziaruvzdorneho krytu motora. Turujem zamerne aby bolo vidno dym - tak som na to prisiel.


Preto to davam sem ci s tym nemate skusenost a nestretli ste sa s tym. Pred vymenou turba len slzil olej z hornej nasavacej hadice po vymene to zostava aj zadymene. Nasavacia hadica bola taktiez zosadena dole a tesnenie bolo vymenene.


Viď prilozene fotky, dodatocne zodpoviem otazky.



Ďakujem pekne za vsetky postrehy.
buchač
10.07.20,08:17
Tzv. zložitejšie repasované súčiastky sa do auta nedávajú !!!
Vydrbeš za repas síce menej...ale v konečnom dôsledku bude oprava aj tak drahšia.

Jak ti ebne turbo, prenos sily sa prevedie na kľukovku a tá dodrbe valce....potom uvidíš tú pálku.
faro1
10.07.20,08:45
odvtedy som navstivil dvoch mechanikov ktory nedokazali zistit o co ide
-------------------------------------------------------------------------------------
To máš za to, že navštevuješ mechanikov namiesto riadneho autorizovaného servisu, ktorý je síce drahší, ale zo zárukou.