Dawee
13.07.20,21:35
Ahojte, mám pár otázok, ktoré možno viacerých potrápili. Jedná sa o klasický predaj výrobkov (kozmetiky) cez e-shop.

1. Je povinnosť mať sklad schválený hygienou (uvz) ? Sklad by som mal v dome avšak nešiel by ani do nákladov (nájom). Nenašiel som na stránke uvz povinnosť mať takýto sklad. Jasne, že tovar by bol na regáloch a nie niekde v po zemi. Našiel som len info ohľadne skladovania, že čo sa odporúča avšak nič čo sa požaduje.

2. Existujú tzv. hraničné výrobky ako napr. bylinné gély ... jedná sa podľa vás stále o kozmetické výrobky ? Uvediem príklad: masážny gél, ktorý napomáha, ...
Je to dosť na hranici.

Stránku uvz som už pár-krát prešiel avšak o danej tématike som nenašiel nič relevantné.
Ďakujem pekne za rady.
kopretinka
14.07.20,04:42
Aj ten gél je kozmetika,alebo čo by to malo byt?
Sklad neviem,aj keď som v jednej skupine na FB čitala upozornenie pre eshopy na výživové doplnky,že idú kontroly na to......a kozmetika bude mať minimálne také isté požiadavky
buchač
14.07.20,05:04
Sklad a či nie....nazvime ako len chceme, ale ide o priestor ako taký a teda platí.

Hygiena

Každý podnikateľský priestor musí byť uvedený do prevádzky regionálnym úradom verejného zdravotníctva, ľudovo povedané musí mať schválenie od "hygieny". Povinnosť uvedenia priestorov do prevádzky upravuje zákon č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia v znenní neskorších predpisov.

Okrem tejto všeobecnej povinnosti, ktorá sa týka každého priestoru na podnikanie, a teda väšiny firiem, existujú v súvislosti s "hygienou" aj ďalšie povinnosti, ktoré sa týkaj podnikateľov v niektorých odvetviach.
Dawee
14.07.20,11:38
Áno je to kozmetika, ale veľa produktov je hraničných, teda môže to byť zamieňané aj za liek
Dawee
14.07.20,11:39
Ďakujem
kopretinka
14.07.20,14:18
V žiadnom prípade to nie je liek.