balala
13.09.06,12:35
Ahojte poraďáci,

na školení som sa stretla s témou - zrážková daň. Doteraz som si myslela, že nás sa to netýka a teraz nemám ani tušáka. Neviete niekto po lopate vysvetliť kedy a prečo sa táto daň platí? Zo zákona to mám prečítané, ale mám v tom riadny hokej. Pozerala som aj tu príspevky ohľadom toho, ale nikde som nenašla nejaký globálny výklad. Mali sme zopár prípadov z Čiech a vôbec netuším, či sme mali, alebo nemali zraziť túto daň. Napríklad keď mi materská spoločnosť, ktorá je v ČR a má 100% podiel na ZI vyfakturuje úroky z pôžičky, treba alebo netreba zraziť??? V nejakom príspevku v DÚPP som videla, že v takomto prípade sa neplatí. Tak kedy vlastne? pomoooooooooooooooooooooc...
alušik
13.09.06,11:59
Dôležité je naštudovať zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia. Ja som to tiež skúšala začiatkom roka riešiť... Skús pozrieť toto:
http://www.porada.sk/t20194-manaerska-einnos.html
alušik
13.09.06,12:03
Konkrétne, čo sa týka úrokov rieši článok 11 tejto Zmluvy.;)
balala
14.09.06,05:14
fu, tak si na sviatky asi vezmem na štúdium zmluvu (no to ju najskôr musím pohľadať). normálne ma preskočila smrtka, keď som to počula na školení. teraz som dostala strach, že sme už mali viac vecí na zrážkovú daň a nikdy sme nič nezrážali. ani audítori sa nikdy na nič nepýtali. no supiš, tak veľmi pekne ďakujem za odpoveď alušik a idem pohľadať zmluvu.....som zvedavá, na čo prídem...už teraz mi je z toho zle
alušik
14.09.06,07:05
balala
14.09.06,07:46
veľmi pekne ďakujem,

po zbežnom veľmi rýchlom prezretí mám dojem, že sa na tento prípad zrážková daň nevzťahuje, ale ešte si to podrobne prečítam doma a prípadne zavolám na daňový úrad. každopádne veľmi pekne ďakujem. naozaj, v niektorých témach je veľmi ťažké sa vysomáriť.....