Mia8181
16.07.20,08:58
Dobrý deň, chcem sa spýtať, aké minimálne vzdelanie musí mať riaditeľ ZUŠ. Či je podmienka mať skončené konzervatórium + absoltórium. Alebo musí mať VŠ a absoltórium. kde sa vykonáva absoltórium a koľko rokov trva? je to nadstavbové štúdium?

ďakujem
avalik
16.07.20,07:39
naštuduj zákon 138/2019 o ped. a odb. zamestnancoch

§ 39
(3) Činnosť vedúceho pedagogického zamestnanca a činnosť vedúceho odborného zamestnanca môže vykonávať ten, kto spĺňa

a) kvalifikačné predpoklady na výkon pracovnej činnosti v príslušnej kategórii alebo v podkategórii pedagogického zamestnanca alebo v príslušnej kategórii odborného zamestnanca a

b) podmienky zaradenia do kariérového stupňa pedagogický zamestnanec s prvou atestáciou a odborný zamestnanec s prvou atestáciou.

tiež 1/2020 Z. z. Vyhláška o kvalifikačných predpokladoch pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov

absolutórium - čítaj zákon 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon)
Mia8181
16.07.20,09:09
Pozerala som ale je to tam tak napísané že tomu celkom nerozumiem. Chcela som vedieť či záujemca môže mat konzervatórium +absolutórium.
avalik
16.07.20,09:47
ty chces byt riaditelka ZUS?
misoft
16.07.20,12:26
Mia - asi si nezistila, čo to vlastne je to absolutórium.
Hľa: https://sk.wikipedia.org/wiki/Absolut%C3%B3rium_(%C5%A1kolstvo)
Takže toto:
"kde sa vykonáva absoltórium a koľko rokov trva? je to nadstavbové štúdium?"
To hádam nemyslíš vážne! A to chceš byť RIADITEĽKA ZUŠ - pričom asi nepoznáš ani to, čo je absolutórium. A okrem toho - na takéto funkcie sa už vykonávajú výberové konania (a tu by si ihneď pohorela a vypadla z kola, keď nepoznáš ani základné fakty).
Mia8181
16.07.20,12:34
Nie ja nie.... iba som sa informovala.. ja nemám ani konzervatórium... iba som zistivala ake sú požiadavky. Ďakujem :-)
Mia8181
16.07.20,12:36
Zisťujem nie pre seba... takze prosím o slušne komenty a rady a nie rady s výsmechom. Dakujrm :-)