janulka5595
17.07.20,06:25
Nasa 7 mes. fenka som si vsimla ze ma na bruchu flaky - vyzera to ako osuchane, alebo ako flaky zaschnutej krvi. Da sa to zcasti utriet, ale ta zacervenana koza a ten flak tak vlastne zostane.
Moze byt, ze som prehliadla to, zeby sa zacala harat? Alebo to moze byt zmenou stravy? Momentalne by sme chceli prejst z granuliek Farmina Ecopet natural puppy na Brit premium junior kuracie, vcera som jej skusala dat prvu davku brit, k ecopetkam som primiesala kusok z tych brit, a do rana uz mala tieto flaky.
myslite si ze by to mohla byt alergia na niektoru zlozku v granulach? Ake mate nazory na obe granulky? Alebo mam hladat pricinu inde? Neviem, doteraz sme mali len psov a vobec neviem, co ocakavat od fenky, kedy sa bude cca harat (vetos povedal od pol roka az rok alebo aj viac) a ako to vlastne prebieha, lebo ona sa vylizuje ale flaky od krvi som nenasla nikde, a to nam aj vraveli, ze to sa da aj kludne prehliadnut, ak nekrvaca velmi, tak si ani nevsimneme podla flakov alebo pod.
Dakujem Vam za nazory
ivka70
17.07.20,06:41
Flaky na bruchu sa z harania nevytvoria.
Moze to byt alergicka reakcia na nieco v jedle ale aj na nejaku travu zvonku.

Co sa tyka harania fenky, u malych plemien moze byt haranie len spinenie aj to nie cely cas, zvycajne sa fenka stihne ocistit a najdes male flaky skor hnedej vody len v pelechu po spanku a pod. Cize nejake velke krvave flaky, ak ide o male plemeno, nehladaj.
Fenka je ale v tom case ovela pritulnejsia a najma to oblizovanie je ine a napadne.
Aj castejsie chodi cikat, kedze ma viac prekrvenu spodnu cast.
janulka5595
17.07.20,07:56
Aj ja som si skor myslela, ze to bude mat zo stravy. Ale uz sme zufali, fakt jej podla tohto ziadne granule nesedia, lebo je stale "vyhadzana" ma tam ten flak. Ak sa mi bude dat pridam foto poobede.

A k tomu haraniu : je pravda, ze sa v poslednej dobe viac cisti a ma to okolo take "polepene" alebo ako to nazvat, ale priamo krv alebo flaky som nezaznamenala. Naladovo je taka ze vela lezi, a pozera takym previnilym pohladom, inak je s nou vsetko ok.
ivka70
17.07.20,08:39
Nasu sme tak posudili ,ze ani nevie, co sa s nou deje, ale nieco hej. A prvy krat, to je pre nich uplne nove.
A tie chlpky okolo, co sa zlepia oblizovanim, jej odstrihavam obcas, ked uz toho je vela.
korela
17.07.20,16:04
Musí byť na granuliach? Spočiatku som našej malého plemena kupovala vyslovenie bio s dobrým zložením, už tú zn. nevidím.
Pred 30 rokmi granuly neexistovali a psy nezomierali od hladu. Ja mám granuly iba ako tvrdú zásobu, keby došlo mäso. A vieš, čo jej dávaš.
Raz som čítala jednu diskusiu, kde všetkým sučky odchádzali na zápaly a nádorov prsných líšt, a skoro všetci do jedného tvrdili, že to bude zapríčinené najmä stravou granulami.To neviem posúdiť.
Predtým sme mali tiež sučky, v staršom veku už tiež po veterinároch, jeden mladý z nich nás vonku doslova odhováral od tejto stravy, aj pomleté perie sa tam uvádza za proteíny a pod.
Keď mu uvaríš doma mäsko bez soli s trochou koreň. zeleniny, na konci pridáš trochu cestoviny alebo ryže, dostane určite lepšiu stravu ako v granuliach. Je to číry biznis, nič viac. A pohodlnosť majiteľov.
janulka5595
17.07.20,16:26
Dakujem za nazor. To je samozrejme ze maju aj varenu stravu. Mame troch psov, rozdielne starych, rozdielne plemena a vsetkym najviac chuti uvarena ryza s kuskom vareneho masa. Pre obzvlastnenie im obcas kupim taku tu stanglu salamy od Brit, velmi ju chvalili, ma aj celkom dobre zlozenie, a za tou sa idu zblaznit. Ale zeleninu nedavam, myslela som, ze by ich z nej nafukovalo.
Nie je povinne ju krmit granulami, ale rada si pochrumka na nich, len je jej velmi tazko trafit do vkusu, vacsina jej nechuti.. :-( Vyrastala na royal canin pre steniatka, potom sme presli na pedigree junior, obcasne friskies ale tie nejedla tak sme chceli skusit nieco z vyssej kategorie, tak najskor tu farminu ecopet celkom zjedla, vetcan junior vobec nechavala misku tak ako som nasypala (a to su vraj kvalitnejsie granule) a teraz som na odporucania skusila Brit premium kuracie a ide sa za nimi dotrhat.
janulka5595
17.07.20,16:29
Dakujem pekne. Tak som ju obzrela lepsie a harat sa este nebude, su to vyslovene nejake flaky, ale niekedy su vidiet viac niekedy vobec. Rano ako som pisala prispevok tak to bolo velmi vidiet teraz vobec. Pofotim viackrat a pridam potom foto.
janulka5595
18.07.20,05:41
Pridala som foto
Terezia13
18.07.20,18:41
podľa otázky si myslím, že to je váš prvý psík, nevidím tam žiadne fľaky čo by bolo znepokojujúce, žiadne fľaky nesúvisia s háraním fenky, nie je potrebné si všímať, čo nie je vôbec podstatné, ak má chuť do jedla, má v sebe prirodzenú živosť,nehľadajte problém, problém bude, ak nebude chcieť prijímať potravu, bude apatická, celkvo zmení správanie
janulka5595
19.07.20,07:09
Dakujem pekne za odpoved. Psikov som mala ako ja tak aj muz od detstva ale pre oboch je to prva fenka. Dovtedy bolo v rodinach zauzivane mat skor na strazenie psov ako fenky. Zrejme zato som potom pri nej aj taka ostrazita, lebo neviem, ako "funguju" fenky. :-)