galko
20.07.20,09:54
Dobrý deň, žijem v lokalite medzi kopcami so slabým internetovým signálom. Pripájam sa cez modem v notbuku. Načíta mi dve tri paličky, ale to nestačí na pripojenie. Chcem poprosiť poraďákov, ktorí mali podobný problém a podarilo sa im ho vyriešiť. Pomohol by rojter ? Za každú radu ďakujem - Galkovič.
ivka70
20.07.20,08:07
pripajas sa cez modem k nejakemu wifi vysielacu?
kde mas umiestneny modem?
galko
20.07.20,08:20
Používam USB modem Huawei E 3372.
ivka70
20.07.20,08:26
cize pripajas sa na mobilnu siet nejakeho operatora, a s tymto malickym modemom len v NB ?
vobec ta nepripoji alebo je pripojeny, ale pripojenie je pomale?
aky mas internet na tej karte, ktorou sa hlasis na internet?
skusal si aj ine miesta v dome, ci bude signal silnejsi?
Onko
20.07.20,08:37
Mohol by pomôcť nejaký externý modem s lepšou anténou (resp. je možné ho položiť na miesto s lepším signálom), ktorý sa pripojí na 4G sieť operátora, a potom z notebooku sa pripájať na tento modem cez wifi.
misoft
20.07.20,13:32
Alebo ďalšia možnosť - externá anténa + wifi modem (ako AP) --> pripojiť NB na WiFi modemu.
buchač
20.07.20,13:36
Aký máš príjem signálu v mobile ?
Aký je to operátor ?
galko
21.07.20,14:49
Operátora mám 4ku, budete sa diviť, ale v tejto lokalite má najlepší signál. Príjem mi kolíše medzi tromi a štyrmi paličkami v mobile aj v notbuku, načíta aj Googla, aj správy aj meily. Ale väčšie súbory už nedokáže. Takže stále chcem opätovne pripomenúť otázku, či sa dá ten signál nejak zosilniť, aby som mal päť paličiek. Priateľ mi doporučil rojter, alebo internet cez satelit a tak by som rád počul názor niekoho, komu sa už takýto problém podarilo vyriešil.
buchač
21.07.20,16:09
galko (Dnes 17:49) Operátora mám 4ku, budete sa diviť, ale v tejto lokalite má najlepší signál.
=================
Fakt sa čudujem...;)

Aby jasno bolo...4ka berie signál od Swanu...takže to nejak slávne medzi kopcami nebude....pozri sa sám, ako si na tom so signálom.
https://www.4ka.sk/mapa-pokrytia
Lokalita, kde sa pohybujem (v horách) má 4ka pokrytie 2G alebo 3G sieť...Orange alebo Telekom už ale funguje v sieti 4G.

Nie raz sa mi stalo, že keď mi volá kámoš zo 4ky, tak prerušilo hovor....a pritom je odo mňa cca kilometer. Opačne sa to nestalo ani raz.
misoft
21.07.20,16:43
Cez satelit?
Rýchlosť bude tiež kolísať - podľa počasia. Cena? Nehorázna! Nehľadiac na vybavenie + cena za dáta.

A už ti bolo poradené - vyhľadať miesto, kde je najstabilnejší signál a anténa + modem s routerom. A namieriť na BTS-ku. Inak zosilnenie stávajúceho signálu je síce riešiteľné, ale na úkor rýchlosti - takže by sa mohlo stať, že síce bude silný signál, ale rýchlosť taká, že Google ti načíta za minútu.
galko
22.07.20,15:49
ďakujem Onko za dobrú radu, chcel by som to vyskúšať, mohol by si byť konkrétnejší, aký modem by bol vhodný na tento účel ? Galko
Onko
26.07.20,15:30
Skúsil by som niečo takéto: https://www.alza.sk/teltonika-lte-router-rut240-d5688078.htm
Má to dve externé antény pre signál mobilného operátora, čo je určite lepšie než antény zabudované vnútri USB modemov a v prípade potreby sa tie antény dajú vymeniť za ešte výkonnejšie.
skuš
27.07.20,05:19
5G :D
misoft
27.07.20,11:20
...až keď náhodou bude.... zatiaľ je len v BB - skúšobne na cca 100m.