hycont
22.07.20,19:26
V minulom mesiaci som nezadal do VRP preddavok od zákazníka ako vklad do VRP, čo mi teraz účtovník vyčíta. Vo VRP som vystavil až doklad o tržbe = pokladničný doklad.
Otázky: 1. Dá sa spätne zaevidovať vklad alebo nejako inak to opraviť? 2. treba evidovať všetky VKLADY a Výbery, alebo to stačí urobiť kumulatívne napr. raz za deň.
veronikasad
22.07.20,17:41
čo rozumieš pod pojmom VKLAD, VYBER, doklad o tržbe ?
hycont
22.07.20,19:23
doklad o tržbe = pokladničný doklad /vystavujem po skončení prác/, VKLAD napr. záloha na nakúpený materiál VýBER - napr. záloha na mzdy zamestnancov
avalik
22.07.20,20:59
§ 2
Vymedzenie základných pojmov

z) tržbou platba prijatá z predaja tovaru alebo z poskytovania služby na predajnom mieste v hotovosti alebo inými platobnými prostriedkami, ktoré nahrádzajú hotovosť, najmä elektronickými platobnými prostriedkami alebo poukážkou, ktorá oprávňuje na nákup tovaru alebo na poskytnutie služby, okrem platby prijatej bezhotovostne prevodom na účet podnikateľa; tržbou je aj platba prijatá ako preddavok,

§ 3
(3) Ak podnikateľ vloží do elektronickej registračnej pokladnice hotovosť okrem prijatej tržby, je povinný ju bez zbytočného odkladu po jej vložení zaevidovať v elektronickej registračnej pokladnici, pričom vyhotoví doklad označený slovom „VKLAD“. Ak podnikateľ vloží do pokladnice e-kasa klient hotovosť okrem prijatej tržby alebo vyberie z pokladnice e-kasa klient hotovosť, je povinný ich bez zbytočného odkladu po ich vložení alebo vybratí zaevidovať v systéme e-kasa. Ak podnikateľ nemôže z dôvodu prekročenia hraničnej doby odozvy zaevidovať doklady označené slovom „VKLAD“ alebo „VÝBER“ v systéme e-kasa, je povinný uložiť dátovú správu v on-line registračnej pokladnici. Podnikateľ je povinný zaslať uloženú dátovú správu do systému e-kasa do 96 hodín od prvého pokusu o jej zaslanie; ak nemožno zaslať dátovú správu do systému e-kasa z dôvodov na strane finančného riaditeľstva, lehota na jej odoslanie sa považuje za zachovanú, ak je zaslaná do 96 hodín od zverejnenia oznámenia o odstránení prekážok na strane finančného riaditeľstva na svojom webovom sídle.