comodo
23.07.20,09:02
Volala mi pani , ktorá sa predstavila ako firma MG services a snažila sa mi ponúknuť poradenstvo a vypracovanie dokumentacie pre GDPR. Povedal som jej , že sa živím ako jednoosobová sro , ktorá nemá žiadnych zákazníkov FO a čo viem tak GDPR sa ma netýka. Vraj , ale mám povinnosť požiadať o nejaké zaradenie …a.t.ď. ...... , kedže odvtedy čo ma ZSE po telefonickej ponuke takmer prepli z elektriky na plyn telefonické ponuky zásadne odmietam , tak som ju zrušil. Prosím ale o info , či ako jednoosobová sro so zákazníkmi iba právn. osoby mám s GDPR pokoj ,alebo sa ma naozaj týkajú nejaké nové povinnosti. Vďaka.
misoft
23.07.20,07:57
HR/GDPR Advisor
28.02.21,08:23
Dobrý deň, nariadenia GDPR sa Vás týka skoro na 99,99%, pretože je veľmi ťažké si predstaviť, ze sa pri svoje práci nestretnete ani raz s konkrétnym menom, adresou, mobilom a pod. Osobne som ešte nestretol jedinú firmu, ktorá by pod nariadenie GDPR nespadala.

Aj pri právnických osobách prichádzate do styky s osobnými údajmi fyzických osôb. Okrem toho predpokladám, že robíte služby klientom, u ktorých sa tiež dostávate do styku s osobnými údajmi ich zamestnancov a pod. a musíte mat podpísanú tkz. Sprostredkovateľskú zmluvu. Taktiež máte asi web stránku, kde ste povinný zverejniť tkz. Informačnú povinnosť. Vy sám ste možno zamestnancom vo vlastnej firme a ste prihlásený na Sociálnej a zdravotnej poisťovni, čo je už tiež dôvodom na to, aby ste mal hotovu GDPR agendu.

V prípade, že som nehádal správne, skúste mi keď-tak zavolať na 0911 471 333 a ak mi priblížite predmet svojej činnosti, tak Vás môžem presnejšie usmerniť. Pekný deň.