moniq81
13.09.06,12:09
Čaute poraďáci,

už som toho na porade prešla viac, novšie aj staršie veci, ale k jasnej odpovedi na moju otázku som sa nedopracovala. Prosííím poraďte ak viete!!! Takže v s.r.o. sa mení konateľ a súčasne aj spoločník, pričom sa aj rozširuje predmet podnikania. Ostatné náležitosti s tým súvisiace som už poriešila ale stále neviem sa sa robí:
dodatok k spol. zmluve,
alebo sa formou notárskej zápisnice robia zmeny a následne úplné znennie,
alebo sa napíše nové úplné znenie so zapracovanými zmenami a podpis konateľa sa notársky overí.
Ak s tým máte skúsenosť, poraďte.

Ďakujem
Milan Benka
13.09.06,10:20
Čaute poraďáci,

už som toho na porade prešla viac, novšie aj staršie veci, ale k jasnej odpovedi na moju otázku som sa nedopracovala. Prosííím poraďte ak viete!!! Takže v s.r.o. sa mení konateľ a súčasne aj spoločník, pričom sa aj rozširuje predmet podnikania. Ostatné náležitosti s tým súvisiace som už poriešila ale stále neviem sa sa robí:
dodatok k spol. zmluve,
alebo sa formou notárskej zápisnice robia zmeny a následne úplné znennie,
alebo sa napíše nové úplné znenie so zapracovanými zmenami a podpis konateľa sa notársky overí.
Ak s tým máte skúsenosť, poraďte.

Ďakujem

Všetky zmeny sa robia formou dodatku k pôvodnej zmluve, či to spravíte vy, právnik, alebo notár je jedno. Na základe dodatku sa požiada ŽU o vydanie živnosti na nové činnosti, následne sa podá návrh na zápis zmien v OR. Súčasťou návrhu je aj Úplné znenie spoločenskej zmluvy (obsahuje zapracované dodatky) Podpisy na dodatkoch, žiadostiach a návrhoch musia byť overené.
alušik
13.09.06,11:11
Podľa zákona 530/2003 Z.z. o Obchodnom registri § 3 ods.1 písmeno c) by ste mali do Zbierky listín Obchodného registra doložiť úplné znenie dokumentov podľa písm. b). V písmene b) sa píše o každej zmene spoločenskej zmluvy...;)