pavučinka
26.07.20,12:14
Na povale sa mi udomácnili kuny. Akým spôsobom sa ich dá zbaviť.?
buchač
26.07.20,10:34
Kuna je zákonom chránená...takže bacha na zabíjanie.
Použiť je vhodné plašič, pasca, odpudzovač...
Na nete je návodov plno...
buchač
26.07.20,11:11
lebo buchac mi tu zacne urazat rodinu a potom nam zrusia temu... =====================
Si zabudol na jednu podstatnú vec....a to je to, že urážať si začal ako prvý TY. Také veci ja nezvyknem nechať len tak.
Keby sme boli v reálnom živote a začal ma urážať, tak by som tvoju rodinu nechal na pokoji...ALE teba by možno odniesla sanitka.
-------------------------------------
Ale k veci.

Že ty si bojoval s kunou 6 rokov (slovom ŠESŤ rokov), tak to svedčí o niečom...svedčí to o tvojej neschopnosti (použil by som iný výraz, ale to by bola urážka) - viď markantný príklad.
https://www.porada.sk/t310864-noz-magnum-gray-eminence-01sc712-boker.html#post3053066

Minule si porušil etiketu Porady a teraz ju porušuješ znova.
Tu sa totiž radí verejne a nie cez ss.

Pýtam sa...kde je napísané, že ten tvoj návod (neskutočne dlhý = 6 rokov trvajúci) bude na danú kunu platiť ?
Na nete je oveľa viac odborníkov, ako na Porade...odborníkov myslím odborné poľovnícke fóra, kde sa dá nájsť určite viac návodov a skúseností ako na fóre, ktoré je zamerané na účtovníkov.
Vyskúšal si vraj TAKMER všetko...ale nevyskúšal si ROZHODNE všetko !
Neverím, neexistuje, že si hľadal problematiku aj v anglickom jazyku, na anglických fórach !!!!!

P.S.:
No schválne...
Daj ten svoj návod...ak je taký fasa, nech pomôže aj iným.
focus3ccd
26.07.20,11:57
A uz je to tu zas... Urazas ma zas. Mojou neschopnostou... Ved ty si genialny, tak porad ty. Ja som neschopny... :)
buchač
26.07.20,14:14
focus3ccd
Nechapem, co som porusil v pravidlach, ked som poradil, ze kuna sa moze zabijat v
A ze som spomenul, ze viac nepoviem, lebo mi Buchac zacne urazat rodinu
=====================
- Škoda, že si nespomínaš, že si TY ako PRVÝ začal urážať mňa.
- Škoda, že bol vymazaný môj umiernený komentár, ktorý bol k veci samotnej.
--------------------------------------
...a čo si porušil ?

V predchádzajúcom príspevku si chcel dať radu do súkromnej správy a nie verejne...to je to porušenie pravidiel.

P.S.:
...aj vlk, aj medveď je zákonom chránený...no za určitých okolností a podmienok je možné ich usmrtiť.
Terezia13
26.07.20,18:36
jediné - naučiť sa s nimi žiť, my už roky počúvame "dupotanie" kuních capiek, ale nijako nškodia, aspoň sa na povale neusalaší iná škodlivejšia potvora
PotPalo
26.07.20,20:00
Upchať diery, aby sa tam neodstali. Oceľové sieťky sú stále v predaji.
skuš
27.07.20,05:23
inak minule sme si púšťali tie zvuky z plašičiek na inej frekvencii. normálne fyzická bolesť...
focus3ccd
27.07.20,05:36
Haha, ss je porusenie pravidiel? Tak to som sa dobre pobavil.. Skoda reagovat. Nech sa mi pavucinka ozve, cez ss. Poradim.. Btw, priamo by som robil reklamu na dva spolahlive produkty, ktore mi po 6 rokoch zabrali..
focus3ccd
27.07.20,05:38
Kym ti nedotrepe nad vikier uhynuteho jeza. Ten smrad v obyvacke nikomu neprajem zazit... A kym ti nezacne prezierat difuznu foliu a vynasat vatu, tak to neriesis :)
focus3ccd
27.07.20,05:42
A to je prave ten problem. Ultrazvuk z plasiciek skodi aj ludskemu zdraviu. Preto sa doporucuje minimalne 10m od ucha. U cinskych produktoch sa toto ani nedocitate.. btw. ani toto kuny neodplasi... :)
focus3ccd
27.07.20,05:51
Toto je super, ale celu strechu neochranis. V uzlabiach na skridlovej streche su samolepiace penove trojuholniky, proti privalovym dazdom. S tym si hravo poradi..
buchač
27.07.20,05:57
focus3ccd (Dnes 08:36) Haha, ss je porusenie pravidiel? Tak to som sa dobre pobavil--
===================
- Ohľadom ss to nie je môj nápad...stretol som sa viac krát s tým, že moderátor na to dotyčného upozornil
- Pobavil si sa ?
Ja som sa pobavil svojho času na tej fasácky " problematickej " téme...
Ale tých máš viacero...TY dávaš normálne recenzie na to alebo ono...normálne si ma pobavil, že ako je potrebné liečiť zlomeninu...:D :D :D
Téma o noži ma dostala pre zmenu do kolien...plakať nad takými názormi.

Len víriš vodu...
Aby som sa ja drbal 6 rokov (ŠESŤ rokov) z nejakým oným ? Kuwa...po pár dňoch a nie po pár rokoch by bolo po kune...tomu ver.

Furt točíš jak pokazený verklík.
Už som ťa vyzval pár krát...DAJ ten fasácky nápad, zverejni tie produkty...a nemudruj tu zo ss a inými poznámkami.
PotPalo
27.07.20,07:58
No neviem, ale nejako to musí ísť. Dať sieťky z vonka aj z vnútra, čo najviac zábran. Aj keď to nebude na 100%, bude to pre nich ťažšie a možno pôjdu inde kde to je bez prekážok.
focus3ccd
27.07.20,08:06
Ja som sa nieco naupchaval... A pouzil hromadu zajacieho pletiva... Vzdy si nasla cestu.. A nie jedna. Jednu som aj chytil do pasce. A aj zgegla. A prisla opat dalsia.. :)
Terezia13
27.07.20,16:46
sú pasce ale kuna je inteligentná, možno mladé sa chytí, skúsiť dať nejakú lákavú návnadu, ak sa podarí niečo chytiť, treba to pustiť ďaleko od obce
Terezia13
27.07.20,18:54
:D plašičom neverím - máme v garáži a "milé" myšky najviac kakajú pod plašičom:D
Mária27
31.07.20,15:05
Magie77
01.08.20,14:25
Suseda mala tiež kuny na povale. Nevedela, čo s nimi. Raz, cez zimu sa pozrela na strechu keď nasnežilo, na streche bolo vidieť ich cestičky kade chodia. Tak zistila, kade chodia dnu...po strome hore až na strechu. Vy sledovali kedy chodia von, vyrezali konáre, ktoré smerovali na strechu a bolo po probléme....