Dzokaja
26.07.20,22:51
Na streche nasho bytoveho domu mame prechodovu ruru, ktorou su vedene kable, vid obrazok. Rura (to, co je vidno trcat) nie je kovova, je to makky lepeny, tvarovatelny material s priemerom 60mm. Hladam sikovne riesenie, akym dokazem toto miesto zakryt bez nutnosti vacsich stavebnych uprav, cim dosiahnem, ze prechodovou trubicou nebude pri dazdi stekat voda (rovnako pri topeni snehu v zime). Chcem sa rovnako vyhnut stavebnej / sklenej vate alebo podobnemu rieseniu, aby sa neobmedzila napr. odvetravacia funkcia do buducnosti.

Skusal som pisat viacerym klampiarom, hladal som kominove striesky (tie sa vsak vraj nehodia, kedze vacsinou je to nieco tazsie a neda sa to jednoducho uchopit na tu trubicu, kedze je makka).

Budem vdacny za akykolvek napad,

Dakujem
buchač
26.07.20,21:35
neda sa to jednoducho uchopit na tu trubicu, kedze je makka).
==================
Čo je to za materiál ? PVC alebo ...?

Ale šak komínovú striešku sa dá uchytiť aj do strechy samotnej...pár hmoždiniek so skrutkami by ju malo udržať.
Tiež by sa dalo uchytiť striešku priečnou skrutkou...

...a že je ťažšia ? Veď sa dá prispôsobiť dĺžka striešky ...buď ju predĺžiš alebo skrátiš trubicu samotnú.
Dzokaja
26.07.20,21:50
Dakujem. Material neviem presne povedat, ale je to to, co je na celej streche :). Makky, tvarovatelny, neviem ale, co to je. Vrtaniu som sa chcel vyhnut (neviem, kde a co je tam vedene).

Ak je pojmom "priecne" myslene do tej trubice, tak to nepojde, lebo na to je makka.
buchač
26.07.20,21:58
Ak je pojmom "priecne" myslene do tej trubice, tak to nepojde, lebo na to je makka.
==================
...a čo dať nejaký priečnik v tvare predlženého " U " s dierkami, ktorý by slúžil ako výstuha ?

Takto som ja riešil vetranie na pivničke...lenže striešku som pripevňoval na dosť silnú rúru z PVC.
mari2x
27.07.20,04:05
Ak je mäkká , asi bude termoplast a dierkx môžeš "vŕtať" žeravým klincom
Chobot
27.07.20,07:57
Problém vidím v tých kábloch. Pokiaľ ten, čo je na fotke najblilžšie, sa nedá ohnúť pri trubke smerom dole, tak po ňom ti stále bude stekať voda dole.

AK sa dajú ohnúť dole, tak by som ich ohol na tú trubku by som dal (prípadne prilepil) obyčajný plastový vrchnák zo spreju.



Ja mám na anténovej tyči takú koncovku s prechodmi na káble, ako na obrázku dole. Možno aj to by si vedel nejako napasovať na tú tvoju trubku.
Alebo kúpiť univerzálnu krytku na trubku:


https://www.l222.sk/p/51451/stoziarova-krytka-univerzalny

https://www.sortec.sk/default.asp?cls=stoitem&stiid=674

Alebo mi ešte napadlo jedno riešenie - zasunúť napr. vodovodnú trubku do tej plastovej a na vrch dať 2 kolená 90° (aby otvor smeroval dole) a cez ne prestrčiť tie káble. Len dúfam, že sa tie káble dajú odpojiť, aby sa cez tú trubku prestrčili.

.
ivka70
27.07.20,08:08
Nejaku takuto striesku tam vies dat, ale mala by mat spustene bocnice, aby do toho neprsalo zboku
https://www.nonstopstavebniny.sk/web-data/102/plugins/eshop/5998/big-477811-img-1391250915.jpg
focus3ccd
27.07.20,08:33
Prepokladam, ze je to lepena strecha Fatraizol a pod tym vata. Nic nevrtaj, vo vate ti nic drzat nebude a zavedies si vodu pod izolaciu a potom sa ti podakuju vsetci na hornych podlaziach. Mozes odpojit kable, pouzit original prechodovy diel velkosti Fi75 a zatmelit. Nic ine asi uz nevymyslis... Oslov spolocnost fatraizol, akym tmelom spojit ten bitumen s ich foliou a mas vystarane.