Wotan
30.07.20,15:38
Asi pred rokom sme vymalovali izbu na tmavohnedu. Vsetko v pohode, ziadne cmuhy, flaky. Az teraz sa nedavno objavili svetle flaky na roznych miestach.

Vyzera to, ako keby bola farba osuchana, ale nie je. Nemyslim ani, ze by to bola plesen, nesmrdi to. Prstom to zda sa ide lahko dole, ale neviem ako to vzniklo a ako to cele odstranit. Bojim sa, ze ak by som to mokrou hubkou dal dole, pojde aj farba.
Dáša_
30.07.20,14:54
nám to tmavá farba urobila na stene tiež. Ide to nasucho dole, zatial sme to na celej ploche neriešili. Teraz mi napadá, že možno by to išlo skúsiť aj len vysávačom
Wotan
30.07.20,15:26
a nezistili ste kvoli comu to vznika? Skusim to nejak suchou handrou, ale je to na viacerych miestach.
Dáša_
30.07.20,16:52
nie, nezistili. je to na jednej stene, je to vnutorná stena, žiaden dovod na pleseň nevidím. Nechali sme to zatial tak. Je to v detskej a tam moc často nechodím :D :D
Terezia13
30.07.20,18:32
tu je presný postup pri maľovaní, možno niečo nebolo dodržané
https://mojdom.zoznam.sk/styl/farby-materialy/chcete-si-vymalovat-byt-sami-tieto-rady-vam-pomozu/
zvlášť ma zaujala časť
Vďaka penetračnému náteru zjednotíte nasiakavosť podkladu, spevníme rôznorodé povrchy, zvýšite priľnavosť náterov. Následne nanesená farba bude pôsobiť lepšie a bude lepšie kryť. Ak potrebujete vyrovnať nerovnosti, zabezpečte si aj akrylátový tmel, ktorý dostanete kúpiť v praktických baleniach. Našťastie dnes vám v špecializovaných predajniach dokážu poradiť a majú aj vopred pripravené balíky pre nás – amatérov, ktorí si chcú vymaľovať sami.
takže to nemusí byť pleseň, ale postup nemusel byť správny
mari2x
30.07.20,19:51
Ak je to podobné redšej suchej kriede, mohol by to byť svätý peter (prejde aj cez olejový lak soklov) (z fotky nevyzerá ) - je to nejaká chemikália v podklade = oškrabať na tehlu / maltu (napr s Duvilaxom ) , 2 x lak na drevo, vymaĺovať
Dáša_
31.07.20,06:28
čo je svätý peter? neviem to dohľadať
Wotan
31.07.20,12:31
svaty peter? O jednom som pocul, ale v suvislosti so stenou neviem co to je :) Ale moze byt nieco s tou chemikaliou, pretoze sme tu izbu uz parkrat predtym malovali a nikdy nebol tento problem, iba pri tejto farbe.
mari2x
01.08.20,10:03
Neviem, či to aj iní maliari tak volajú.Skrátka po mesiacoch alebo aj rokoch sa vytvorí biely drobivý (ľahkoopadavý) kriedovitý fľak