Leniqa
01.08.20,09:51
Ahojte,

chcela by som si kúpiť novú práčku. Samozrejme, že pozerám na nete, porovnávam, čítam recenzie, ale naozaj neviem. Keď prídem do predajne, zrejme mi predavač bude ponúkať to, z čoho má lepšiu províziu. Čo úplne chápem.

Máte nejakú skúsenosť? Dobré recenzie na konkrétny model?
Ja potrebujem zhora plnenú práčku, otáčky ideálne 1200, viac asi zbytočne. Objem bubna 6 kg, a ideálne s displejom. A hlavne, čo najmenej hlučnú. Lebo ta moja aktuálna keď perie, špeciálne keď odstreďuje, celý blok ma štuple v ušiach. Preto chodím prať ku rodičom ...

Máte prosím nejaký typ? Na konkrétny model? S ktorým ste spokojní?
Alebo naopak, že túto určite nie...

Som sama žena, nemám partnera, ktorý by mi v tomto pomohol... preto skúšam na porade.

Za akýkoľvek typ vám budem veľmi vďačná.
Katy a R
01.08.20,08:02
len názor;) - ja si pozriem, aký potrebujem rozmer - a teda plnenie. Potom pozriem cenu - najnižšiu - a ešte pozriem predĺženú záruku. V dnešnej dobe je hádam jedno, akú značku kúpiš (teda ja mám alergiu na Samsung) . Taká fajn pračka, ako bola moja stará Tatramatka už aj tak neexistuje! ;) Vydržala 23 rokov. Ale tá záruka to istí. - akurát mám jednu záručnú opravu za sebou . A mne je na odstreďovanie aj 1000 otáčok zbytočných ;) lebo momentálne mám pračku, kde sa nedájú samostatne nastaviť otáčky - a to sa mi zdá ako nevýhoda
jelalim
01.08.20,08:15
Leniqa, planujes vymenu pracky len kvoli hlucnosti? Nestacilo by iba dostalovat nozicky pracky nech tolko nepochoduje, alebo pracku polozit na nejaku podlozku?
Leniqa
01.08.20,08:23
Nie len kvoli hlucnosti, je to stará práčka, neperie už dobre, ja som ju v podstate zdedila a už pred 4 rokmi mi bolo povedané, že to nie je bohviečo, ale nejak som s ňou existovala. Tá práčka má už najlepšie za sebou, a možno dávno dávno bola ok, dnes už nie je ani zďaleka.
Leniqa
01.08.20,08:26
Aha, dobrý point, čiže nastaviteľnosť otáčok. čiže aj 1000 je viac ako dosť? Viem, že naši ešte kupovali pred 20 rokmi s nejakými 800, a funguje dodnes... ja by som ešte chcela možnosť krátkeho programu nejakého. Nay má momentálne možnosť na splátky na 10 mesiacov bez navýšenia. Tak rozmýšľam nad touto možnosťou.
kopretinka
01.08.20,08:41
Ja síce partnera mám,ale v tomto prípade mi je na dve veci...
Išla som na stránku overeného eshopu,a prečitala si návody,ako vybrať práčku....
Rôzne značky majú rôzne vychytávky.
Najdôležitejšia požiadavka bola zvrchu plnená,5kg mne stači,min.1000otáčok,lebo nemám kde sušiť,takže aby sa prádlo čo najrýchlejšie uschlo.
Dala som si aj nejaký fin.strop.
Potom som išla do zoznamu a začala vyberať.
Vylúčila som neznáme a nesympatické značky.
Vyfiltrovalo mi niečo a to som si hodila do porovnávača.
Čítala a porovnávala......
Nakoniec som si vybrala elektrolux,presný typ nenapíšem,nie som doma.
Má displej,na ktorom mi ukazuje čas do skončenia,to je super.
Má prednastavené programy-košele,vlna,riflovina,bavlna,deky......Ale môzem si sama upraviť niektoré-teplota,dľžka prania.
Jediné,čo mi vadilo,bolo,že nemá polovičný program na pár kusov prádla,tie 2predchádzajuce to mali,tak použivam programy na košele.
Dá sa nej ukončit program aj pred dokončením prania,whirpoolka u rodičov toto nemá....
A najsuper funkcia je tá,že keď doperie,tak bubon sa otočí vždy dvierkami hore,nemusím ho ručne pretáčať,toto urobi aj keď preruším pranie,keď chcem doplnit nejaký kusok,čo som našla neskôr.
buchač
01.08.20,10:26
Keď prídem do predajne, zrejme mi predavač bude ponúkať to, z čoho má lepšiu províziu.
----------------------------
No úúúúrčite....
==================
Som sama žena, nemám partnera, .....
---------------------------
Ako sa nazýva žena, čo perie ? Práčka.
Ako nazývame muža, čo perie ? Dilino...;)

Ale myslím si, že najlepšia voľba bude práčka, ktorá má čo najjednoduchšie ovládanie. Tie rôzne vychytávky s nastavením programov sú na dve veci...
Roky používam overenú značku Tatramat, teraz pod značkou Whirpool.
buchač
01.08.20,12:44
palkopalkop (Dnes 15:41) ... starý , neťahá , treba nový.
=================
palkopalkopalkopalkopalkopalkoppppppp...šak to čistý ty...starý si, neťaháš, a nový už nikdy nebudeš.
:D :D :D :D :D
Katy a R
01.08.20,13:01
to, čo potrebuješ (čo si napísala) má každá pračka - či už je drahá, alebo lacná☺. V podstate používaš dva programy ... takže ozaj čo najjednoduchšie a najlacnejšie - a ozaj nemusíš mat hlasové upozornenia, že "už som doprala, poď si vybrať prádlo!" ;) (posledná ma stála 230 eur s s predĺženou zárukou a vynesením do bytu)
Leniqa
01.08.20,13:26
https://m.heureka.sk/pracky/aeg-prosteam-ltx7e273c/

Tak som kupila, dovezu v utorok. Snad to bude ok.
Leniqa
01.08.20,15:11
Ta pracka je plnena zhora. Vyhovuje mi plnenie na prasok, predpierku a avivaz, ze to nie je namontovane na dvierkach. Tych 7 kg som neriesila. Ma dobry displej, prehladky, moznost parneho prania a je pomerne ticha 49 dB a pri odstreďovaní 78 dB. Cena bola celkom fajn stala ma 449 eur. Za 12 eciek mi vymontuju staru, odvezu ju do eko odpadu, donesu novu, zamontuju a predvedu mi ju. Recenzie som ci citala na nete pomerne dobre.... Tak ak niekto taku ma, tak sup s hejtmi na mna, nech viem co som to kupila, aku macku vo vreci :/
Dáša_
01.08.20,15:19
prvú elektroluxku som mala kombinovanú so sušičkou. V podstate každé pradlo som točila 3x, najskor prala a potom po poloviciach sušila. Periem priemerne 3x do týždňa a vydržala 13 rokov. Teraz mám rovnakp, tak perie 7 rokov, zatiaľ bez poruchy.

Svokra má tatramatku a má ju už viac ako 40 rokov. Nedávno som však odhalila jej tajomstvo. Perie sa na nej iba príležitostne, možno raz do mesiaca. Ostatné prádlo sa perie v ruke. Tak vydržala :D
Leniqa
01.08.20,15:25
Ja byvam v prenajme uz 4 roky, dali mi tu staru pracku s tym, ze ma upozornovali, ze je stara a velmi hlucna. Aj ona ma 1300 otacok. Ako mi bolo povedane, ze je stara, zanesena, hlucna a bolo by dobre, keby som si casom kupila novu pracku. Par krat som na nej prala, ale ako som pisala, susedia mali pohotovost vtedy, nemozes prat skoro rano a neskoro vecer, taky ramus robila. Tak som nosila vacsie pradlo prat ku rodicom, byvaju cez cestu, aj zajtra im nieco nesiem. A snad na tej novej, to uz pojde minimalne tichsie a tych funkcionalit tam ma viac. Chcela som pracku medzi 300 - 450, co sa mi splnilo v podstate.Povodna cena pracky bola 489 a ja som ju mama za 449. Tak snad som urobila dobre. Ak nie, budem tu nadavat ako chora vrana neskor :-) Ale to uz bude o mojej hluposti :)
kopretinka
01.08.20,16:57
:D
Katy a R
01.08.20,17:13
si sa rozhodla a kúpila - tak nech ti len dobre a ticho perie :) - a čo najdlhšie:) (ma dorazil predavač, že životnosť pračiek je 5-6 rokov ???)
veronikasad
01.08.20,18:06
Juraj, porad typ Whirpool, plnena spredu s co najjednoduchsou obsluhou. Stara dosluhuje...
buchač
01.08.20,18:20
Veronka a poviem ti ? Skús sa pozrieť na Heuréku..prípadne na stránku Whirpulky
https://pracky.heureka.sk/f:3332:6069;3551:12138/?o=4
https://www.whirlpool.sk/spotrebice/pracky/spredu-plnene-stihle

Tie v cenovej relácii +- 300€ sú vcelku v pohode...ako tak pozerám, tak je ovládanie v poho.
...ale ono by to chcelo vidieť aj na reál...šak si vyber pár typov, kukni na obrázky a potom zbehni do kamenného obchodu (aspoň ja tak robím)...potom je to už len o konečnom rozhodnutí.

P.S.:
Tie drahšie sa neoplatí kupovať...ak sa pokazí kurwítko (a to sa pokazí zásadne po záruke), tak neriešiš žiadnu opravu (väčšia sa absolútne neoplatí)...práčku vydrbeš a kúpiš novú.
misoft
01.08.20,18:34
A chceš ušetriť tých 300-450€.
Pračka je preto hlučná, pretože vibrácie sa prenášajú do podlahy. Nepomôžu ani tie nožičky pod pračkou - niektoré majú dokonca kolieska.
Riešenie?
Tuto hľa!
https://fabalabse.com/images/243456798_w640_h640_mattix.1_.jpg
Dať pod pračku a hlučnosť klesne cca o 1/3.
lujza.j
01.08.20,19:40
Ja ked som par rokov nazad...ze najlacnejsiu...dnes aj spickove znacky- ktore to vlastne su?!vyrobia a po zaruke to zdechne....mala som nejake poziadavku +cena max.200e ...nakoniec nejakych +-220..vynesli aj zapojili staru.vzali het...zanusi.....patri pod aeg elektrolux....poskupovali rozne elektr.znacky....isto to by som nedala...500-600 e za pracku....ale to som ja:)..ako som kedysi...ze iba miele...potom iba boš,simens...alebo ine...
jelalim
01.08.20,20:33
áno, dokonca nastavovacích. a všetky práčky ktoré som videl a boli vyrobené v posledných 20 rokov mali velmi podobné, tiež nastavovacie.