Laco.SK
01.08.20,20:30
Zdravim Vas poradaci,
chcel by som sa opytat, akym sposobom mozem z PC (prip. servra) vysielat obraz na viacerych TV ...

Nieco podobne, ako maju v obchodnych centrach, tie reklamne obrazovky.

Existuje na to niejake zariadenie alebo software. Kazda telka bude mat LAN pripojenie a do siete sa tym padom hlasi cez IP ...

Dakujem za kazdu radu, hladal som, ale nikde nic ...
misoft
01.08.20,19:44
Onko
01.08.20,21:51
Nejaké hotové "krabicové" riešenie odporučiť neviem, závisí od toho, aký typ obsahu má byť vysielaný, odkiaľ, na koľkých zariadeniach, aké je softvérové a hardvérové vybavenie tých TV, a podobne.

Môžem len tipovať, že asi ide o smart TV, ktoré majú integrovaný webový prehliadač, takže prvá možnosť by bola ten vysielaný obsah mať vo forme webovej stránky a tú nechať na všetkých TV zobrazovať. Smart TV obyčajne tiež podporujú prehrávanie videa cez DLNA, takže druhá možnosť by bola mať obsah vo forme videa a to vo všetkých TV spustiť. Je možné, že konkrétne TV má nejaké ďalšie aplikácie, ktoré by sa na to dali využiť. Potom sa môže TV použiť iba ako obrazovka k zariadeniu pripojenému cez HDMI. Zariadenie môže byť nejaké špecifické "jednoúčelové", alebo to môže byť mini PC, na ktorom je možné potom používať akýkoľvek softvér a zobrazovať, čo treba.
Laco.SK
03.08.20,17:23
Dakujem, za odpoved.

Vysvetlim : Mam server, urobenu LAN siet. Telky z Android TV pripojim k tejto sieti LAN kablom, takze kazda telka bude mat vlastnu IP adresu.

Ano, uvazoval som o tom, te to moze byt cez webserver, pripadne cez prehravanie zo sietoveho disku. Chce to vsak interakciu uzivatela, t.j. musi sa cez menu TV preklikat a zvolit moznost prehravania, co nie je prave orechove.

Skor som chcel vediet, ako to maju v obchodnych centrach na tych svojich obrazovkach ...

Ci existuje niejaky soft, ktorym by som cez IP posielal do telky info vysielanie.

Zaroven, nie vsetky telky by vysielali reklamu, napr. cast by vysielala cennik, cast reklamu a pod.

PC k telke by to vyriesil, no predrazi cele riesenie.
Onko
04.08.20,00:20
Obidve mnou uvedené možnosti počítali s tým, že zobrazovaný obsah sa nebude ovládať na mieste, ale na diaľku. Čo je obsahom webu sa rozhoduje na webserveri a DLNA je technológia, ktorá prepája 3 zariadenia: ovládač, server a obrazovku, teda umožňuje video spustiť jedným zariadením z druhého na tretie.

Každopádne, keďže má ísť o Android TV, možnosti sa nám rozširujú na všetky možné aplikácie pre Android (ak sú teda podporované pre verziu TV). Určite pôjde sprevádzkovať vzdialený prístup, cez ktorý bude potom možné na každom TV zobraziť "hocičo" zo "všade" (obrázky, prezentácie, videá).

Nejaký "soft na vysielanie", myslím, že nemá nejaký zmysel. To sa používa vtedy, ak napríklad na všetkých obrazovkách chcem zobrazovať to isté, tak to nastavím raz na serveri a vysielam to na všetky obrazovky. Avšak keď na každej môže byť niečo iné, nemá zmysel mať stream pre každú obrazovku, ale cez ten vzdialený prístup sa to môže nastaviť priamo na tej obrazovke. Vysielanie viacerých streamov by bolo aj náročnejšie na softvérové a hardvérové vybavenie streamovacieho servera.

V takomto prípade môže byť praktickejší s oveľa menšími nárokmi ten web. Web môže obsahovať na jednej adrese rozličný obsah, takže by stačilo na obrazovkách nastaviť adresu raz a zmeny by sa robili už len na webserveri, kde môže byť vytvorených viac webových stránok a nastavené, na ktorej obrazovke sa práve bude zobrazovať ktorá stránka.
Taserda
04.08.20,01:42
V Smart tv je to jednoduché. Nainštalujte si doplnok pre iptv. V doplnku zadáš ip tv stanice alebo videá a pozeráš. Najlepšie ak sa adresa požadovaného končí .m3u alebo m3u8. To video môžeš zdieľať z vonku alebo zo svojho Pc či telefonu. Pozri si ponuku doplnkov pre iptv čo idú v tvojom tv nájdi si video návod nastavenia na nete. Využíval som svojho času satelitný prijímač s os E2 a KODI. Cez FTP vytvoríš v E2 playlist staníc aj s Epg ktoré chceš pozerať na inom mieste v dome na tv alebo niečom inom kde budeš mať KODI a pripojenú obrazovku. Aj Vlc médiá player pustí video zo siete a vie pracovať s playlistom.