moneytalks
03.08.20,20:01
Mozno pre Vas trivialny problem, ale od mesiaca jun som na PN a pracovna zmluva bola ukoncena dohodou od 31.7., zamestnavatel nenahlasil zdravotnej poistovni ze som PN, v aplikacii zdravotnej poistovni vidim od augusta ze som bez platcu zdravotneho poistenia, kedze mi pracovna zmluva skoncila. Ako mam oznamit ze platcom by mal byt stat. Kladenku mam dorucit do zdravotnej poistovne? Alebo rozhodnutie zo socialnej poistovne ze mam priznany narok na nemocenske?
Katy a R
03.08.20,18:10
Ak tvoja DPN stále trvá - tak SP to do ZP nahlási (aj keď trošku neskôr) . nerob si starosti, nemusíš riešiť.
ak máš prístup do EP - tak uvidíš - že tam od júna budeš mať aj to - že si poistenec štátu počas DPN :)
Ak by si veľmi chcela (pre kľud svojej duše) - tak si to riamo v EP doplň - ako prílohu dáš naskenované rozhodnutie zo SP (o poberaní dávky). Mne sa tov Dôvere takto dá:)
moneytalks
03.08.20,18:13
v socialnej poistovni nemaju ako vediet aku zdravotnu poistovnu mam
ked odfotim mobilom kladenku a poslem do zp dovera?
Katy a R
03.08.20,18:17
čoby nevedeli! - je to ich povinnosť nahlásiť - a aj to robia! KLADENKU v ZP netreba! (písala som už vyššie)
jelalim
03.08.20,18:37
1. zamestnavatel ta odhlasil spravne k 31.7
2. socialna poistovna ta nahlasi, ale v aplikacii zdravotnej poistovne to uvidis dost neskor, mozno mesiac,dva...
3. Neries, nie je tvoja starost.
avalik
04.08.20,03:51
Soc. poist. je povinna nahlasit zaciatok a koniec poberania nemocenskej davky Uradu pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou, ten zasle tvojej ZP info.
širi1
04.08.20,05:47
SP nahlasuje PN? tak načo to robíme my ako zamestnávatelia?
Chobot
04.08.20,07:06
Zbytočne budeš posielať, poistenci - zamestnanci nenahlasujú PN. Poisťovňa dostáva elektronickú dávku zo SP o všetkých dobách, kedy si poistencom štátu, t.j. PN, materská, štúdium, nezamestnanosť a pod. Nejaký čas to trvá, kým sa informácia dostane k SP, potom z SP do ZP a kým sa ti to zobrazí v elektr. pobočke.
avalik
04.08.20,16:43
no lebo zakon ... a aby mohli davat pokuty