diones
05.08.20,06:57
Dotyčný advokát mi sľúbil pred 1,5 rokmi , že vyrieší moj problém so susedom a vybavý aj lukratívnu prácu v štátnej správe. Ja v domnienke, že je korektný advokát som mu dal 1000€ zálohu o čom mám aj video dokaz ktorý som si nahral na hodinky. Následne ma zavolal cca 5-6 krát k sebe a naďalej sľuboval ,že už to rieši a je vsetko na dobrej ceste. Neskôr ma zoznámil s inym judr., že on mi vie lepšie pomôcť v susedských sporoch kým on mi vybavi dobrú robotu. Tomu som tiež dal zálohu 300€ za pomoc so susedom (o čom tiež mám video nahrávku z hodinky) , ale nasledne už nedvýhal telefón a len párkrát mi odpísal, že nevie mi pomôcť a peniaze čo som mu dal sú náklady za to, že sa so mnou 1x stretol v kaviarni kde som ho zobral so svojim autom a aj učet som platil ja. Potom sa mi to celé zunovalo a napísal som aj prvemu JUDr. sms spravu (lebo už ani on telefón nedvihal) nech vráti peniaze, načo mi odpísal : "ste chrapun,a Uz som Vam napísal,ze pre Vas som urobil pracu nie za co ste dali ale.omnoho viac, Ak neprestanete prikrocim k roznym opatreniam voci vasej osoby.".Hlbil sa mi , že má dobre konexie v RV, KE,BB na polícii , v politike a v podsvetí preto neviem či má význam s ním začať. Čo sa týka dôkazov mam video o odovzdaní peňazí, všetky sms komunikácie ako aj telefónne rozhovory.
buchač
05.08.20,05:13
Hm...
Ak je hento pravda (čomu nejak neverím), tak :
- tie peniaze ber ako výdavok za školenie...
- videjká, nahrávky nie sú relevantný dôkaz.
Ak nemáš potvrdenie o zložení zálohy v písomnej forme, tak holt smola.
- on sa nevyhráža...len a len varuje.

P.S.:
Ten lukratívny flek v štátnej správe by si aj tak nedostal...ono ak by takýmto pravopisom bola napísaná žiadosť o prijatie, tak nemáš šancu.
diones
05.08.20,05:23
kedy sme si začali tykat?! robíš tu zoseba intelektuala a zaklady etikety neovladaš. nestojim o tvoje snobske rady. prajem pekný den
mexico
05.08.20,05:31
prepac, ale ma uplnu pravdu:
- mas zmluvu alebo nieco kde je podpisane prevzatie zalohy? podla tvojich slov nemas
-tak v tom pripade su to naozaj peniaze za vyskolenie
- a co sa tyka tykania na internete, v ramci neformalnych diskusii je to zauzivane pravidlo
buchač
05.08.20,05:38
diones (Dnes 08:23) kedy sme si začali tykat?! robíš tu zoseba intelektuala a zaklady etikety neovladaš. nestojim o tvoje snobske rady. prajem pekný den
-------------------
Prepáčte Vaša jasnosť...som nevedel, že Oni sú z grófskeho rodu zos Spiša.
Týmto sa Im ospravedlňujem...už sa to nebude opakovať.
Ale Oni by si mali prečítať aj niečo o tykaní a vykaní na nete...linkov je habadej.
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=tykanie+na+socialnych+sietach
Len sa čudujem, že Oni sa k tomu ešte nedopracovali...

Spomínajú Etiketu ? Nech si ju prečítajú, nech sú v obraze.
https://www.porada.sk/etiketa-porady

Ja sa intelektuálom nerobím...na rozdiel od Nich, ja ním som.

P.S.:
...a ozaj...ty dilino mrokar gadžo zos Žehry...ak niečo vyžaduješ (napríklad tykanie), tak s tým musíš začať hlavne u seba.
...a ozaj...niečo strašné ten pravopis...choď si ho preopakovať.
===============
mexico (Dnes 08:31) prepac, ale ma uplnu pravdu:
-----------------------
Ja zvyknem mať vždy pravdu...;)
Mladý ešte nevie, kde je sever a ide robiť múdreho.
ivka70
05.08.20,05:54
Staznosti na advokatov riesi SAK - slovenska komora advokatov.
Podklady k staznosti musis dodat ty - ak nemas ziadnu zmluvu, ktoru advokat podla teba neplni spravne, nemas sa vlastne ani na co stazovat.
Sluzby advokatov nie su vobec lacne a prestudovat si cennik je prvy krok pri rozhodovani, ci vobec do toho ides.
Inak, nahravka, ktoru si nahral bez vedomia dotknutej osoby, nielenze nemoze byt pouzita ako dokaz ale moze sa obratit proti tebe a advokat od teba moze ziadat vysudit odskodne. Tak aby sa to cele neobratilo proti tebe.


https://www.sak.sk/web/sk/cms/service/lawyer_role/section/displeasure/_event/open?web/sk/cms/closeBanner=1

Ak sa domnievate, že advokát nespĺňa predpoklady, ktoré od neho očakávate, nerobí to, čo by podľa vás mal, alebo máte akékoľvek iné pochybnosti o jeho práci, môžete spoluprácu s advokátom ukončiť a vyhľadať iného advokáta.

Ak ktokoľvek nie je s výkonom poskytovanej právnej pomoci spokojný, môže napísať sťažnosť adresovanú Slovenskej advokátskej komore. V každej sťažnosti by malo byť uvedené, v čom advokát porušil zákon o advokácii. Ide napríklad o prípady, keď advokát požaduje vyššiu než dohodnutú odmenu, bol na pojednávaní nepripravený alebo nepodal návrh, a tak premlčal klientovi jeho nárok. Komora sťažnosť prešetrí a v prípade zistenia pochybenia uloží advokátovi disciplinárne opatrenie – od napomenutia, cez peňažné pokuty, pozastavenie výkonu advokácie až po vyčiarknutie zo zoznamu advokátov.
Nandrolon
05.08.20,06:18
"Prepáčte Vaša jasnosť...som nevedel, že Oni sú z grófskeho rodu zos Spiša.
Týmto sa Im ospravedlňujem...už sa to nebude opakovať."
"P.S.:
...a ozaj...ty dilino mrokar gadžo zos Žehry..."

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
tu plačem od smiechu, díky!!
buchač
05.08.20,06:22
Doplním, že súd NEMUSÍ pripustiť ako dôkazový materiál aj správy SMS v mobile.

" načo mi odpísal : "ste chrapun,a Uz som Vam napísal,ze pre Vas som urobil pracu nie za co ste dali ale.omnoho viac, Ak neprestanete prikrocim k roznym opatreniam voci vasej osoby."

Ako som vyššie spomenul, ide len a len o varovanie, nakoľko tam nie je absolútne žiadna špecifikácia opatrení.
Takže nejde absolútne o nejaké o vyhrážanie sa...to by muselo byť úplne inak formulované...napríklad niečo vo význame od použitia sily až po podanie žaloby na súd.

P.S.:
Vzhúru do právneho bezvedomia...

...Ivka...a ozaj...NETYKAJ mu !!!...snáď tu nebudeš za snobskú intelektuálku, čo nemá základy etiky...;) :D :D :D :D :D
ivka70
05.08.20,06:23
aaale budem, ja som stara struktura, ja tykam vsetkym (na internete v anonymnych diskusiach) :D
buchač
05.08.20,06:27
Henten exot asi vyká aj lopate, čo s ňou maká...šak je reálna. ;)

P.S.:
Všetká česť tej lopate. :D :D :D
diones
05.08.20,07:16
A odkial ste pán buchač? Môzem sa s Vami skontaktovat pripadne osobne prebrat danu zalezitost.
bodliak
05.08.20,07:23
diones, to nemôžeš, on má silné reči len tu, na porade.sk
buchač
05.08.20,08:03
Nasledujúcemu ver alebo nechaj tak...

diones (Dnes 10:16) A odkial ste pán buchač? Môzem sa s Vami skontaktovat pripadne osobne prebrat danu zalezitost.

Nemám tajnosti, som z Košíc.
Prebratie danej záležitosti je na tebe alebo na inom (právnickom) postupe.
Vyššie som spomenul, že položenie zálohy je proste skúsenosť...ale aj negatívna skúsenosť má svoje opodstatnenie. Na svojich skúsenostiach (popálení sa) sa jeden proste poučí veľmi rýchlo a zapamätá si ich.
...ostatne ako aj ja...
Dodnes som sa totiž nedostal k svojej zálohe (vyššia suma ako tvoja), a to aj napriek tomu, že som vyhral súdy a ani exekútor nič nezmôže.

Takže suma sumárum.
Ak ti nemá kto pomôcť, tak ja to určite nebudem...nie preto, že by som nechcel. Tu je to niečom inom. Ide o spísanie náležitých papierov, kde stačí malý omyl a všetko je šmahom ruky sudcu v prdely.
Ja som svoje veci konzultoval s odborníkmi v danej problematike, so sudcami trestného a majetkové ho práva, ako aj s vyšetrovateľmi na polícii (áno podliak, čuduj sa svete, mám také kontakty).
Také právnické veci sa proste nedajú konzultovať cez prostredníka...a sorry, nemienim zneužívať svoje kontakty v prospech neznámeho nicku na diskusnom fóre. Také kontakty sa totiž využijú len v krajných prípadoch a len vtedy, ak sa to týka rodiny.....či ?
----------------------------
bodliak (Dnes 10:23) diones, to nemôžeš, on má silné reči len tu, na porade.sk

Niekto má vraj silné reči a niekto je pokrytec najväčšieho zrna...a ty si len chudák.
Otázka znie, že čo je lepšie.

Silné reči ?
Opýtaj sa tých, ktorí sa dostali do konfliktu so mnou, že ako dopadli...
Jeden skončil vo väzení, druhý dostal podmienku, tretí prehral pracovný súd, ďalší len varovanie....a jeden dostal dve "varovné", viac nebolo potrebné...
diones
05.08.20,08:28
Dakujem pekne za radu