Bibika22
13.09.06,19:41
Prajem všetkým dobrý večer. Potrebovala by som radu od nejakého skúseného
MRP-áka. Mám takýto problém. Prišla k nám do firmy kontrola z hygieny, vraj podľa nového (EÚ-prikázala) musíme evidovať tovar tak, že musí byť vysledovateľný (možno to bolo aj predtým, ale nikto to nevyžadoval). Totiš tá MRP-manuálová knižka stojí za ..., takže neviem z nej vyčítať ako si to mám nastaviť(ak sa to vôbec dá).Skúsim objasniť. Vyrobíme výrobok (malinovku), ktorej musím priradiť šaržu, podľa ktorej bude tovar identifikovateľný.(tak ako lieky). To som si nastavila, takže keď robím príjemku do skladu pýta to odo mňa aj to výrobné číslo. Keď tovar vydávam zo skladu, tiež to pýta výr.č, ktoré vlastne vydávam. Ale neviem, kde sa mi to eviduje, aby som v prípade potreby(napr. vyskytne sa nejaký problém s kvalitou) mohla rýchlo zistiť, komu sme výrobky s tým konkrétnym v.č. predali, aby sme ich mohli čo najskôr stiahnuť. Možno je to trochu nezrozumiteľné, ale kto sa tým zaoberá možno vie o čo mi ide. Vďaka a príjemný večer.:)
lenkak
13.09.06,17:45
ty potrebuješ vyfiltrovať tovar, presne jeden výrobok a tento komu ste predali?
Pochopila som?
ondrejvla
13.09.06,18:03
V MRP DOS je to nasledovne :
- nastavíš sa na kartu,
- dáš CTRL - P
a mali by sa Ti zobraziť pohyby, komu si tovar predala
lenkak
13.09.06,18:03
len či sa zobrazí aj výrobné číslo, čo keď ich má viacej.
ondrejvla
13.09.06,18:25
len či sa zobrazí aj výrobné číslo, čo keď ich má viacej.

Lenka,
keď sa nastavíš na konkrétnu kartu ( myslím tým v DOS) tak sa ti zobrazí pohyb len k danej karte. Ale neviem, ako je to vo WIN...
lenkak
13.09.06,18:34
je tá možnosť aj vo Win, ale existuje aj vzájomné prepojenie medzi viacerými kartami. A takisto sa dá nastaviť aj zobrazenie všetkých kariet od určitého dodávateľa.
ondrejvla
13.09.06,18:44
je tá možnosť aj vo Win, ale existuje aj vzájomné prepojenie medzi viacerými kartami. A takisto sa dá nastaviť aj zobrazenie všetkých kariet od určitého dodávateľa.

No to je sila, prečo neinovujú aj DOS?! Veď platím predplatné na upgrade a účtovníctvo mali poslednú verziu vo februári! No, čo už, platíme aj za niečo, čo bude v predplatnom aj v roku 2007!
lenkak
13.09.06,18:48
Dos - tam sa menia upgrady len kvôli zmenám v zákonoch,
ale v sklade by som priajala aj viacej možností, treba sa s ním dobre pohrať, aby išlo všetko tak ako by si chcela.
Bibika22
14.09.06,04:13
Ďakujem dievčence, že ste zareagovali.
Ešte to nemáme rozbehnuté, lebo mi nieje jasné, ako teda bude s tou evidenciou. Preto to chcem takto vyzistiť od Vás.
Na karte Ctr-P, to mi je jasné, ale nie je tam taká kolonka, do ktorej by sa k menu odberateľa zmestilo aj výrobné číslo, ktoré by sa tam nahodilo s predajom.
Na výstupoch sú nejaké volitelné zostavy kde by sa to možno dalo ale nerozumiem ako (sú tam nejaké čísla, ktoré neviem načo sú). To sa asi týka toho, čo má byť na skladovej karte. Lenže keď niečo dám na kartu to je tam stále, a v.č. sa mení podľa dávky, mesiaca a tak to by som to musela na karte vždy meniť a to asi nie je veľmi efektívne, keď toto máme asi 20 druhov.
Či to nebude robota pre programátora.
Bibika22
07.10.06,09:12
Máme dos-verziu ( predtým som zabudla napísať).
Tak som sa hrala s tými volitelnými zostavami na výstupe, a konečne som prišla na to, ako to tam funguje.
Tam sú možnosti nastaviť karty s výr. číslami alebo s pohybmi. Ja by som potrebovala nastaviť kombináciu týchto dvoch možností, alebo kartu s výr. číslami a s odberateľom( tam je možnosť len s dodávateľom). Píšem to asi trochu nezrozumiteľne, ale už som z toho trochu zúfalá. Nakoniec aby som uspokojila europsku úniu, budem musieť ten tovar evidovať podľa výr. č. a odberateľa ručne. No v dnešnej dobe vyspelej techniky je to primitívne a hlavne zdržujúce.
Naozaj nemá nikto takýto problém? :o