IMIP
12.08.20,08:00
Vedel by mi niekto poradit ohladne ramcovej zmluvy o dielo, bola uzavrete medzi mnou szco a dalsim szco, teraz ale prechadzam na sro (tych zmluv mam 20) preto by ma zaujimalo ci je mozne dodatkom k zmluve zmenit objednavatela teda mna a dat tam miesto zivnosti uz moju sro alebo musim vsetky zmluvy uzavriet na novo aby boli medzi sro a szco.

dakujem
ivka70
12.08.20,06:04
a sro je nova alebo prebera vsetky zavazky a pohladavky zo zivnosti?
IMIP
12.08.20,06:07
SRO je nova ale ten isty je konatel ako bol szco
ivka70
12.08.20,06:17
To je uplne jedno, jeden clovek moze byt aj konatel sro aj mat zivnost
ivka70
12.08.20,06:18
Ak sro neprebera zavazky zivnostnika, musi vsetky zmluvy, ktore chce mat v sro uzavriet nanovo (a v zivnosti ukoncit).
Onko
13.08.20,10:20
Dá sa tak aj tak.

Myslím si, že jednoduchšie by bolo zmluvy ukončiť a uzavrieť nanovo, nakoľko nemusíte vymýšľať nový typ zmluvy, len skopírujete existujúcu a zmeníte zmluvné strany.

Môžete to však samozrejme riešiť aj dodatkom, ktorý by vlastne nahradil dva dokumenty (ukončenie a uzavretie novej zmluvy), išlo by o trojstrannú zmluvu, v ktorej by bolo vhodne naformulované, že všetky tri zmluvné strany súhlasia s tým, že jedna strana zo zmluvy vystupuje, druhá vstupuje a tretia zostáva.
Mária27
13.08.20,16:45
Ty ako szco môžeš uzavrieť zmluvu s sro v prospech tretej osoby o pokračovaní v plnení záväzku podľa § 50 občianskeho zákonníka (obchodný takú zmluvu nemá, platí OZ). Tretia osoba je zo zmluvy oprávnená okamihom, keď s ňou prejaví súhlas.