ivkň
13.08.20,10:03
Dobrý deň,
poskytli sme službu, zlikvidovanie starej výmenníkovej stanice. Náš zamestnanec išiel s odpadom z tejto stanice do šrotu a tam dostal na svoje meno doklad a peniaze. Firma ktorá si u nás likvidáciu objednala požaduje, aby sme vyhotovili faktúru poníženú o túto šrotovnú hodnotu. Mám dilemu-1. nemal by byť ten doklad za šrot na meno našej firmy? aby sme to mohli odpočítať z tejto faktúry? Je to vôbec možné započítať?
2. ja vyhotovím faktúru s DPH ? vo faktúre budú aj búracie práce, dopravné služby, odvoz šrotu (faktúrujem pre nepláctu DPH, my sme plátcami DPH). Resp. poraďte ako to vyfaktúrovať som z toho cela zmätena...
Mila123
13.08.20,08:50
1) má to byť na meno spoločnosti
2) Vaša fa bude s DPH (tieto práce nemôžete fakturovať pre neplatcu bez DPH, sú výnimky , ale tieto služby pod výnimky neplatia)
ivkň
13.08.20,10:16
ešte čo sa týka 1. bodu, ak by zmenili ten doklad zo šrotovného na meno našej firmy tak ja by som ho mohla zúčtovať s vyfakturovanou sumou na inú firmu v OMEGE?
ivka70
13.08.20,10:31
Asi by si to uctovala ako prijem firmy a potom znizila o tu sumu fakturovanu ciastku.
Este mohol byt ten papier aj na tu druhu firmu ..... ved to bol ich majetok, oni mali za to dostat stotovne ....
romana147
13.08.20,11:18
" ved to bol ich majetok" , lenže im sa nechcelo za svoj majetok brať na seba náklady - rozobratie a odvoz , ale iba príjmy - peniažky za šrot
ivka70
13.08.20,11:34
preto si objednali tuto sluzbu u inej firmy ... to ale nic nemeni na tom, ze rozoberana stanica im stale patrila a srotovat ju mali realne oni .....
romana147
13.08.20,11:59
" si objednali .. srotovat ju mali realne oni "
takže ty vieš , čo majú v tej objednávke / zmluve :D , , aj vieš , že VS bola samostaný HIM
ivkň
17.08.20,09:59
keď vám poviem, že písomná objednávka ani nebola, iba telefonicky....až mi je slabo....takéto katastrofy mi moji konatelia zabezpečili..a ja neviem kam z konopy...Nakoniec šrotovná firma mi doklad nechce prerobiť na našu firmu, tak musím asi čestné prehlásenie písať, že náš zamestnanec pracoval na tej zákazke...a že to zaviezol na zlikvidovanie a financie odovzdal našej firme...A teraz varianta...buď1. to vyplatím nášmu objednávateľovi a on nám vyplatí potom celú sumu faktúry, Alebo2. to nejak započítam s tou vyhtovenou faktúrou...Len nechcem miešať hrušky a jablká. Lebo fakturujem jednému, a doklad za šrotovanie je vlastne od inej firmy, že nám to bolo vyplatené...či urobiť trojzápočet? ja už fakt neviem...zbytočne mi rozbili týždeň :D