matik
13.08.20,10:09
Obdrzala som pracovnu ponuku, resp. akceptacny list, kde je v prvom bode uvedene, ze mi bude pripravena pracovna zmluva na zaklade dohodnutych podmienok. A v bode dva sa uvadza, ze prijatim tejto ponuky suhlasim s uzavretim pracovnej zmluvy. Ponuka je platna do 31.8. a este jedna veta - ponuka moze byt prijata "pouze jako takova", kazda zmena z mojej strany znamena odmietnutie ponuky. Pokial sa teda rozhodnem ponuku odmietnut, vyplyva z toho pre mna nieco, z pravnickeho hladiska? Nejaky postih? Dakujem
Tweety
13.08.20,08:17
Nie, žiaden právny postih ale odmietnutie prijatia PZ by som bezodkladne dala na vedomie druhej strane strane.
ivka70
13.08.20,08:18
Zjavne ide o AL z Ceskej republiky.
Takze by si si mal prestudovat, ci si sa k niecomu zaviazal podla ceskych zakonov.

Bezne by odmietnutie AL nemalo mat ziadne pravne nasledky.
Dostal si ponuku na papieri a neakceptoval si ju. Bodka.
matik
13.08.20,08:29
Ano, ide o AL z CZ, ale pracovnu zmluvu a vlastne aj pracovna ponuka sa tyka prace tu na SK. Len je to spracovane a odoslane z CZ, lebo tam je HR. Tykaju sa ma ceske zakony v takom pripade?
ivka70
13.08.20,08:48
Podla toho, s kym sa chystas uzatvorit zmluvu :)
Ale malo by to byt rovnake, AL je ponuka, ktoru ti dava druha strana, ty sa rozhodnes, ci ju prijmes alebo nie.
bodliak
13.08.20,09:12
Znamená to, že nečakajú Tvoje pripomienky k textu zmluvy, ber tak ako je, ak zmeníš, ponuka padá, a ak sa neozveš (neakceptuješ, nepodpíšeš) do 31.8, tak to tiež padá. Bez následkov, teda okrem toho, že miesto nezískaš.
matik
13.08.20,09:12
Pracovna zmluva sa uzatvara so slovenskou spolocnostou, cize by to malo byt OK. Specificky pripad je to v tom, ze na tej pozicii je clovek, kt. vyhodia ked budu mat nahradu. A ked nahrada nenastupi, maju problem, ide o mzdovu uctovnicku.
romana147
13.08.20,11:04
Prečo bezodkladne ? , keď písali, že počkajú do 31.8. .