endura
16.08.20,09:18
Som pracovne v zahraničí do budúceho roka a chcem sa spýtať niekoho kto to osobne riešil, kedy a akým spôsobom môžem vložiť mimoriadnu splátku cca 1/5 dlžnej sumy hypotéky bez poplatku a bez návštevy pobočky. Dá sa to spraviť cez internetbanking jednoduchým prevodom z môjho bežného na môj hypotekárny účet?
jelalim
16.08.20,07:40
prevod z bu na hu Ti nezaruci zrealizovanie mimoriadnej splatky. Tu sa moze stat, ze peniaze ostanu vysiet v preplatku. Uver sa bude nadalej plne urocit.
Zavolaj si na +421/2/58 26 81 11 a povedz tete presne to iste co si nam napisal a da Ti presne instrukcie ako to mas urobit, ak si v zahranici.
buchač
16.08.20,09:02
Pokiaľ som sa pýtaj svojej "bankárky" v SLSP, tak také niečo pri hypotéke neexistuje.
Ako mi bolo vysvetlené, pri mimoriadnej splátke by sa robila nová zmluva.

Ale to bolo pred 2-3 rokmi, možno sa niečo zmenilo.
Žiadne telefonovanie..ale jednoznačne by som šiel osobne do banky a vykonzultoval situáciu a aj nejaké riešenie.
endura
16.08.20,09:24
Práveže si matne pamätám, že pri prenose hypotéky do SLSP pred podpisom zmluvy spomínali podmienky, kedy si klient mohol spraviť mimoriadny vklad zadarmo. Vtedy ma ani nenapadlo, že niekedy pôjdem do zahraničia a už vôbec nie že budem predčasne vkladať na hypotekárny účet. Aj by som rád zašiel na pobočku, len som teraz v zahraničí a nedá sa mi prísť a vklad potrebujem realizovať onedlho, na jeseň mi končí trojročná fixácia.
ivka70
17.08.20,07:00
U nasej banky to funguje tak, ze mimoriadny vklad treba nahlasit aspon 14 dni vopred a podpisuje sa pritom "zmluva". Potom si ho uz v definovanom case banka stiahne sama z uctu, ak su tam prostriedky.
Cize inak ako osobne to nejde.